Montaż kamer na elewacjach

Pierwsze systemy monitoringu pojawiły się w użyciu już wiele lat temu. Początkowo jednak takie systemy były bardzo mocno niedopracowane i trudno było o dobrą jakość obrazu. Najczęściej obraz z takich kamer był tak niskiej rozdzielczości, że dostrzeżenie szczegółów na nagraniu graniczyło z cudem. Od jakiegoś czasu się to zmieniło i obecnie mamy możliwość zainstalowania naprawdę wydajnych kamer.

Sprawdzone kamery do monitoringu

instalacja kamer krakówNa chwilę obecną monitoring uważany jest za najskuteczniejszy system zabezpieczający przed włamaniem czy kradzieżą. Już nawet sama obecność kamer w pomieszczeniach czy na elewacjach budynku może działać na przestępce odstraszająco. Nowoczesne kamery dają nam dodatkowo całą masę różnych możliwości. Jeśli zaś chodzi o kwestię jaką jest instalacja kamer Kraków jest miastem, w którym bardzo łatwo znajdziemy firmy zajmujące się takimi zleceniami. Zainstalowanie kamery wbrew pozorom jest sprawą dość kłopotliwą i wymaga sporej wiedzy. Kamery do monitoringu jakie są obecnie używane potrafią nagrywać obraz o bardzo dużej rozdzielczości. Powoli standardem staje się montowanie kamer, które rejestrują obraz w rozdzielczości FullHD lub HD. Ostatnimi czasy zaczynają pojawiać się w sprzedaży również kamery rejestrujące obraz w 4K. Jednak w przypadku monitoringu przemysłowego nie ma konieczności instalowania takich kamer ponieważ dużo niższa rozdzielczość w zupełności nam wystarczy.

Na dzień dzisiejszy kamery do monitoringu często działają w oparciu o protokoły internetowe. Często o tych kamerach mówi się, że są to kamery IP. Ten typ kamer działa w powiązaniu z routerem od sieci bezprzewodowej. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zdalnego dostępu do kamer z pozycji różnych urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety.

Scroll to Top