Namioty dla dzieci

Świat dziecka jest pełen barw, radości i uśmiechów. Maluchy uwielbiają się bawić lalkami, samochodami, a także naśladować dorosłych. Zabawę w budowanie domu, lub namiotu, chyba każde małe dziecko zna, bo to świetna rozrywka.

Jak wyglądają namioty dla małych dzieci?

namiot tipi dla dzieciUrządzając pokój dziecka, rodzice muszą w nim wydzielić przestrzeń do spania, karmienia, zabawy i nauki. Oczywiście te strefy się mogą zmieniać w zależności od wieku dziecka. Maluchy lubią się chować i mieć swoją własną przestrzeń, w którą nie zaglądają rodzice. Takim miejscem może być namiot tipi dla dzieci, który zmieści się w każdym pokoju. Jest on wykonany z bezpiecznych i lekkich materiałów, więc nie wyrządzi dziecku krzywdy. Składa się on z kilku połączonych rurek, na które jest naciągnięty materiał. Oczywiście istnieją bardziej złożone namioty, które posiadają mnóstwo dodatków, ale ten jest najbardziej popularny i uniwersalny. Wejście do namiotu tipi może być otwarte, albo zawiązywane na troczki, lub zapinane na zamek. Najlepiej go rozłożyć na miękkim dywanie, albo specjalnej piankowej wykładzinie w pokoju dziecięcym. Do środka możemy wsadzić poduszki, lampki i zabawki, żeby stworzyć wyjątkowy klimat. Namiot stwarza kreatywną przestrzeń do zabawy dla maluchów. Jego podstawę stanowi kwadrat o różnych wymiarach w zależności od wyboru modelu. Natomiast jego wysokość w najwyższym punkcie może sięgać nawet stu czterdziestu centymetrów. W namiocie spokojnie zmieści się nawet sześcioro dzieci w wieku do dziesięciu lat.

Namiot możemy kupić w większości sklepów z artykułami dla dzieci, lub w klepach zabawkowych. W namiocie tipi mogą się bawić chłopcy i dziewczynki, które potrafią już samodzielnie chodzić, choć mniejsze maluchy tez mogą się bawić, ale tylko pod opieką rodzica.

Scroll to Top