Do czego służy odbojnica?

Produkcja metalowych artykułów zwiększających bezpieczeństwo na placach i parkingach jest w naszym kraju na bardzo wysokim poziomie. Chcąc poprawić zabezpieczenia naszego placu na pewno uda nam się wykorzystać z powodzeniem krajowe rozwiązania, które odniosą pożądany efekt. Warto się zainteresować tego typu tematyką.

Wytrzymała odbojnica zatrzyma pojazd dostawczy

solidne odbojnice słupoweNa pewno każdy z nas widział wbite w ziemię żółte lub pomarańczowe słupki, które miały blokować drogę wjazdową. Zwykle oddzielają one strefę dla pieszych od tej, po której mogą poruszać się pojazdy. Wyjątkowa skuteczność tych odbojnic polega na tym, że możliwe jest ich bardzo liczne wykorzystanie. To rozwiązanie, które jest stosunkowo niedrogie. Do jego produkcji używa się zwykle wzmocnionej stali, która ma wytrzymać napór nawet wielotonowych pojazdów dostawczych. Takie przeprowadzenie zabezpieczeń naszego placu znacznie zredukuje poziom zagrożenia. Dodatkowo, w przypadku strefy dla pieszych, można odbojnice połączyć łańcuchami, dla osiągnięcie jeszcze lepszego efektu. Wówczas piesi też będą wiedzieli, żeby nie poruszać się poza tą strefę, a dodatkowo wzmocnimy nieco siłę takiego ogrodzenia. Kupując solidne odbojnice słupowe musimy też zadbać o to, aby były one odporne na warunki atmosferyczne. Często pokrywa się je zabezpieczającą warstwą cynku, dzięki czemu możliwe jest radzenie sobie z ich długoletnim wykorzystywaniem.

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa na terenie jego placu lub przedsiębiorstwa. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że takie kwestie są precyzyjnie regulowane przez wiele różnych norm i przepisów, w tym takich, które dotyczą bezpieczeństwa i higieny pracy. To bardzo ważna kwestia, aby radzić sobie z takimi rzeczami.

Scroll to Top