Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Drewno – olchy z tartaku – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Drewno – olchy z tartaku

Jakiś już czas temu zajęłam się całkiem nowym zajęciem. To co postanowiłam robić było bardzo zaskakujące. Warto tutaj wspomnieć, że bardzo długo zastanawiałam się na otworzeniem całkiem nowego biznesu, dużo rzeczy musiałam na początku przemyśleć, a potem dopiero znaleźć jakiś rewelacyjny pomysł, który na pewno wychodzie. Ostatecznie otworzyłam tartak i sprzedaję olchę jako drewno kominkowe.

Drewno do tartaku – olcha dla wszystkich

drewno tartaczne olchaJak się okazało, kiedy sprawdzałam wszystko bardzo dokładnie to właśnie olcha jest drewnem, które jest bardzo poszukiwane w wielu rynkach. Dlaczego tak się dzieje? Jest to bowiem jedno z najlepszych gatunkowo drzew. Oczywiście  na samym początku nie miałam o tym zielonego pojęcia dowiedziałam się tego dopiero całkiem przypadkowo, kiedy sprawdzałam różne rzeczy. Takie drewno tartaczne olcha nie jest jednak łatwe z zdobyciu, jak mogłoby się wydawać. Wracając jednak do samego początku muszę tutaj podkreślić, że całkiem przypadkowo wpadłam na to, że taki właśnie tartak jest bardzo fajnym pomysłem na całkiem nowy biznes, postanowiłam bardzo szybko swoją własną wiedzę wykorzystać. Najpierw należało sprawdzić wszystko bardzo dokładnie i tak właśnie sprawdzają różne informacja doszłam do tego, że najlepiej jest celować w olchę, jeśli chodzi o drewno w tartaku. Nie mogłam jednak znaleźć dogodnej lokalizacji, gdzie w lesie można byłoby znaleźć takie właśnie gatunki drzew. Okazało się jednak, że jest na to bardzo dobry sposób. Otóż można było takie drewno sprowadzać do swojego tartaku.

I tak postanowiłam, że założę duży tartak na swojej działce a drewno będę do niego sprowadzać. Było to bardzo dobrym pomysłem. Już od samego początku miałam bardzo dużo zamówień na moje drewno. A sprowadzałam je z Czech po dobrej cenie. 

Scroll to Top