Zastosowanie paneli ściennych 3D do izolacji

W czasie remontu, poza dobraniem nowych kolorów ścian i mebli, warto jest zastanowić się czy nie zmienić mikroklimatu panującego w pomieszczeniach. Świetnym sposobem na to jest zastosowanie paneli ściennych 3D wykonanych z kruszywa korkowego. Nie tylko zjawiskowo wyglądają, ale też zapewniają izolację cieplną i wytłumienie hałasów.

Izolacja ścian za pomocą paneli 3D

panele ścienne 3DWykonane z kruszywa korkowego panele ścienne 3D pozwalają na całkowitą zmianę wyglądu pomieszczeń za pomocą niezwykle łatwych w montażu elementów. W ten sposób nie trzeba wykonywać czasochłonnego remontu z tynkowaniem i malowaniem ścian. Wystarczy kilka połączonych ze sobą paneli, aby nadać pomieszczeniu zupełnie nowego charakteru. Poza tym, dodatkowe właściwości materiału wykonanego z korka wytłumiają hałasy i wyciszają pokój, ograniczają utratę ciepła a także stabilizują poziom wilgotności, co pozytywnie wpływa na mikroklimat. Wykonany z zatyczek korkowych do wina materiał jest całkowicie neutralny dla środowiska a dzięki łatwości obróbki można wykonywać na nim przeróżne wzory. Pozwala to na stworzenie niepowtarzalnych dekoracji ściennych, które zachwycą każdego. Materiał ten można barwić, dzięki czemu na rynku znajduje się wiele odcieni kolorystycznych. Pozwala to na wybór paneli ściennych 3D pasujących do każdego pomieszczenia, zarówno eleganckiego salonu w neutralnych barwach, jak i kolorowego pokoju dla dziecka.

Wybór paneli ściennych 3D wykonanych z kruszywa korkowego pozwala na szybki remont z dodatkowymi korzyściami w postaci izolacji cieplnej i wyciszania pomieszczeń. Panele nadają pokojom elegancji i charakteru, który dzięki geometrycznym wzorom i różnym możliwościom układu, jest niepowtarzalny. Jest to świetny wybór na szybkie i efektowne remonty.

Scroll to Top