Zalety posiadania rekuperatora

Z pewnością wiele osób zastanawia się czy istnieje jakiś skuteczny sposób na to, aby ogrzać zimą dom, a latem go ochłodzić. Za sprawą zjawiska zwanego rekuperacją możemy osiągnąć taki efekt przy pomocy jednego urządzenia. Jak to możliwe? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Postaram się nieco przybliżyć ten temat w poniższym wpisie. 

Na czym polega rekuperacja? 

rekuperatorRekuperacja to zjawisko polegające na odzyskiwaniu energii. Urządzeniem, które pozwala na zachodzenie takiego zjawiska, jest rekuperator, czyli wymiennik ciepła. Stosowany jest w systemach wentylacyjnych i umożliwia odzyskiwanie ciepła z powietrza krążącego w instalacji. Zaletami takiego rozwiązania jest ogrzewanie powietrza, które dostaje się do naszego domu. Nawet, kiedy na zewnątrz panują ujemne temperatury, my możemy cieszyć się ciepłym wnętrzem domu. Poza tym, oprócz ciepła, powietrze w domu zostaje również wymienione. Dzięki rekuperacji zawsze mamy świeże powietrze wewnątrz domu. Latem natomiast, powietrze przechodzące przez wymiennik, zostaje ochłodzone. Powietrze takie jest także pozbawione alergenów, zanieczyszczeń czy kurzu. Dlatego rekuperacja to idealne rozwiązanie dla osób, które muszą zmagać się z różnego rodzaju uczuleniami. Skutecznie zastąpi ona klimatyzację, zapewniając świeższe oraz zdrowsze powietrze wewnątrz naszego domu. Dzięki stosowaniu rekuperacji oszczędzimy także na ogrzewaniu, gdyż wymiennik ciepła oddaje już ogrzana powietrze bez wielkich strat temperaturowych.

Rekuperacja to innowacyjna technologia, która powoli stosowana jest w każdym nowopowstałym domu. Umożliwia ogrzewanie powietrza zimą, latem natomiast ochładzanie go. Wszystko za sprawą jednego urządzenia. Poza tym, zapewnia całodobową wymianę powietrza we wnętrzu naszego domu oraz posiada filtry przeciw smogowi, zanieczyszczeniom czy alergenom.

Scroll to Top