Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Zalety karniszy pojedynczych – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Zalety karniszy pojedynczych

 

Wystrój mieszkania to nie tylko niezbędne meble, takie jak sofa, krzesła i stoły. Na wygląd pomieszczenia składają się także niewielkie elementy, szczegóły, które tworzą oryginalny i niepowtarzalny charakter. Są to nieduże, choć istotne dekoracje, takie jak dywany, obrazy, czy firanki.

Jaki typ karnisza wybrać?

karnisze pojedynczeWybierając dekoracje do wnętrza, należy dobrać je w taki sposób, by razem tworzyły harmonijną i spójną całość. Na charakter mieszkania składają się niewielkie, choć wbrew pozorom bardzo istotne szczegóły, takie jak dywany, świeczki, wazony, dekoracje ścian, a także firany lub zasłony. Te ostatnie pełnią bardzo ważną funkcję w domu. Zasłony w oknie stanowią nie tylko istotny element dekoracji mieszkania, ale także zasłaniają wnętrze mieszkania od świata zewnętrznego, zapewniając domownikom poczucie prywatności i intymności. Decydując się na powieszenie firan, należy przemyśleć wybór karniszy. Na rynku istnieją dwa typy, efektowne karnisze pojedyncze oraz podwójne. Karnisze podwójne posiadają dwie rurki — jeden przeznaczony na firanę, drugi na zasłonę. Jeśli jednak zasłony w domu nie będą konieczne, w zupełności wystarczy karnisz pojedynczy, z jedną rurką. Materiał, z którego ma być wykonany, zależy od indywidualnych preferencji kupującego. Metalowe karnisze są bardzo trwałe, dzięki czemu będą służyć przez długie lata. Są jednak dość ciężkie, zatem decydując się na nie należy sprawdzić jakość ścian, do których mają być przykręcane karnisze. Bardzo modne są również karnisze drewniane, występujące w różnych kolorach i kształtach. Nieco tańszą alternatywą są plastikowe karnisze. Są one cenione głównie przez osoby wynajmujące mieszkanie, ponieważ wiele z nich nie wymaga przykręcania — wystarczy przykleić je specjalnym klejem, a po zdjęciu karnisza nie widać po nim nawet śladu. Należy mieć jednak na uwadze, że zbyt mocno obciążony może łatwo się odkleić od ściany.

Firany, zasłony i rolety zapewniają domownikom poczucie prywatności, oddzielając życie rodzinne od miejskiego gwaru. Są cenione szczególnie w mieszkaniach osadzonych na parterach i niższych piętrach bloków znajdujących się w większych miastach, gdzie widok całego mieszkania jest bardzo wyraźny nawet z ulicy. Ponadto zasłony i firany są elegancką dekoracją pokoju, nadającą wnętrzu przytulnego charakteru.

 

Scroll to Top