Wymiany filtrów w agregatach

Kilka lat temu, a dokładniej rzecz ujmując będzie to już pewnie mniej więcej siedem do ośmiu lat temu, okazało się, że mogą kupić sobie dodatkową działkę. I choć jej przeznaczeniem było miejsce na budowę nowego jednorodzinnego domu, to najpierw służyłam mi rekreacyjnie. Kupiłam na nią nawet agregat prądotwórczy.

Jak wymienić filtry w agregatach prądotwórczych?

wymiana filtra w agregacieJak się okazuje taki agregat prądotwórczy to bardzo pomocna rzecz. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ciężko jest doprowadzić podpięcie stałego prądu. Są to przede wszystkim działki oddalone od głównych dróg lub takie, które znajdują się w trudnych terenach na przykład górzystych. Takie agregaty prądotwórcze kosztują od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wybór zależy tutaj od tego jaka moc agregatu nas interesuje. Aktualnie interesuje mnie zagadnienie takie jak wymiana filtra w agregacie. Nie jestem do końca pewna jak powinna ona przebiegać. Musimy bardzo dobrze wypytać co należy zrobić, aby jej dokonać. Nasz agregat jest bardzo wydajny, mamy go już od kilku miesięcy i służy przede wszystkim do podgrzewania wody i światła, ale także zasila klimatyzację, jak jest bardzo gorącą. Co ważne, należy bardzo dokładnie ustawiać moc na agregacie w trakcie jej użytkowania. Z racji na fakt, że nie miałam pojęcia o co dokładnie chodzi z całą wymianą filtra w agregacie, postanowiłam zasięgnąć opinii producenta lub zapytać w specjalnym serwisie, w którym można było dokonać takiej wymiany. 

Bardzo szybko udało mi się znaleźć serwis, który dokonywał wymiany filtrów i oleju w agregatach. Co ważne, był to serwis, gdzie nieważne było jakiej firmy posiadamy agregat. Okazało się, że będę musiała dostarczyć swój agregat do firmy i zostawić go tam na około jeden – dwa dni na wymianę oleju i filtrów. 

Scroll to Top