Właściwości kosmetyczne konopi

Setki lat temu konopie były najpopularniejszą uprawą na świecie. Obecnie też są, jednak często kojarzymy je z konopiami indyjskimi, które wywołują reakcje psychogenne. Mimo to konopie siewne mają w sobie wiele ciekawych właściwości, które pozytywnie wpływają na nasze ciało, dlatego występują w przemyśle kosmetycznym.

Produkty do ciała z konopi

balsam konopnySzukając produktu, który będzie dla na dobrym kosmetykiem do pielęgnacji ciała warto rozpocząć używanie produktów z konopiami. Bardzo ciekawą opcją jest balsam konopny. Dlaczego konopie są dobrym składnikiem do kosmetyków? To wszystko ze względu na zawartość kwasów omega, NNKT, jak również witaminy z grupy A, B, D, E i K oraz minerały. Dzięki temu poprawiają się zdolności regeneracyjne naszego naskórka, uelastycznia go oraz zmniejsza utratę wody. Pozwala również utrzymać naturalną odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych, w tym wiatru, mrozu i słońca. Mimo to produkty z konopiami są bardzo uniwersalne, gdyż mogą z nich korzystać osoby ze skórą suchą, ale także z tłustą. Mogą z nich korzystać również osoby, które mają problemy z różnego rodzaju alergiami. Właściwości konopi siewnych są bardzo wszechstronne, a badania prowadzone nad nimi ciągle trwają, przez co możemy spodziewać się, iż na przestrzeni lat odkryjemy jeszcze więcej ciekawych właściwości tej rośliny. Warto też wspomnieć o bardzo szybkiej ewolucji konopi, co daje kolejne możliwości rozwoju produktów z nimi w składzie. 

Chcąc mieć w swojej kosmetyczce uniwersalny balsam dla każdego rodzaju skóry warto zwrócić uwagę na produkty z konopiami siewnymi, które są korzystne dla każdego rodzaju skóry. Przy regularnym stosowaniu zauważymy pozytywne zmiany na naszym ciele, ponieważ nasz naskórek odżyje i zostanie ujędrniony. 

Scroll to Top