Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Ważenie samochodów ciężarowych – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Ważenie samochodów ciężarowych

Samochody ciężarowe są ogromnymi pojazdami, które służą do przewożenia ciężkich ładunków. Jak się okazuje, często z tego względu muszą być ważone, gdyż istnieje możliwość ich przeładowania w stosunkowo łatwy sposób. Należy na tego typu sytuację uważać, ponieważ istnieje zagadnienie takie jak dopuszczalna masa całkowita, a jej przekroczenie prowadzi do kwalifikowania jako ładunek ponadnormatywny.

Waga do samochodów ciężarowych

wagi ciężaroweJak się okazuje najczęściej tego typu rozwiązania, czyli wagi są potrzebne w przypadku, gdy pojazd przewozi szeroko pojęty kruszec. Jest to spowodowane między innymi tym, że ilość załadowanego materiału zależy tylko i wyłącznie od operatora koparki albo innego sprzętu. Po załadowaniu naczepy lub przyczepy konieczne jest zważenie ciągnika siodłowego wraz z naczepą, do czego służą tak zwane wagi ciężarowe. W ten sposób można dowiedzieć się, czy należy opróżnić cześć ładunku, czy też samochód może bezpiecznie wyruszyć bez łamania prawa. Jeśli chodzi o samą wagę, działa ona poprzez zastosowanie w niej specjalnych czujników tensometrycznych, których działanie oparte jest na prawach fizyki. Są bardzo czułe, a na dodatek precyzyjne. Warto także dodać, że samo urządzenie jest zazwyczaj połączone z komputerem, zapisując w nim wszelkie pomiary, a z dużą częstotliwością dostępne są też drukarki pozwalające na stosowny wydruk w każdym przypadku, gdy okazuje się to konieczne. 

Ważenie samochodów ciężarowych może okazać się nierzadko trudnym wyzwaniem, ponieważ są to pojazdy charakteryzujące się dużą masą, a także dużymi rozmiarami, w związku z czym sama waga powinna cechować się trwałością i odpornością. Warto zauważyć, że tego typu konstrukcje okazują się odporne, a także wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne – mogą pracować w niemalże każdych warunkach.

Scroll to Top