Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Typy falowników PV dostępnych na rynku – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Typy falowników PV dostępnych na rynku

Coraz większe zanieczyszczenie środowiska naturalnego wymusza działania mające na celu transformację energetyczną. Oznacza to, że zamiast spalania paliw kopalnych energię należy pozyskiwać na inne sposoby. Szczególnie popularne są obecnie odnawialne źródła energii, które umożliwiają pozyskanie energii cieplnej czy elektrycznej. Technologie te stają się coraz bardziej dostępne zarówno dla osób prywatnych jak i przedsiębiorstw.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

falownik w instalacji fotowoltaicznejWszystko to dzięki programom wsparcia takim jak dotacje, dofinansowania czy kredyty na warunkach preferencyjnych. Dzięki temu rośnie popularność rozwiązań takich jak chociażby panele słoneczne. Umożliwiają one generowanie energii elektrycznej bezpośrednio z promieniowania słonecznego. Warto wspomnieć, że żeby układ działał poprawnie należy prawidłowo dobrać wszystkie elementy. Mowa tutaj zarówno o samych modułach jak i również o okablowaniu czy zabezpieczeniach. Kluczową rolę spełnia falownik w instalacji fotowoltaicznej, którego zadaniem jest zamiana napięcia stałego generowanego przez panele na napięcie przemienne, które panuje w sieci. Tylko takim napięciem mogą być bowiem zasilane odbiorniki, które są wykorzystywane na co dzień w budynku. W celu dobrania falownika należy określić jak duża będzie instalacja. Jego podstawowym parametrem jest bowiem moc znamionowa.

Dodatkowo na rynku dostępne są jednostki zarówno jedno jak i również trójfazowe. Urządzenie to powinno być dopasowane do pozostałych elementów tak żeby uzyskać jak największą sprawność oraz niezawodność działania. Dobór powinien zostać wykonany przez firmę zajmującą się projektowaniem całego układu. Właśnie dlatego tak ważnym zagadnieniem jest wybranie wykonawcy, który posiada stosowne doświadczenie oraz kompetencje w omawianym zakresie.

Scroll to Top