Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Trwałe kolce na ptaki – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Trwałe kolce na ptaki

 

Chyba każdy, kto choć raz musiał walczyć z ptactwem, które nagminnie przesiaduje na parapecie, gzymsie czy balonie wie, jak ciężka to sztuka. Ptaki szybko się przyzwyczajają do stosowanych metod odstraszających, dlatego też wracają.

Gdzie przytwierdza się kolce przeciw gołębią?

polecane kolce na gołębieNajczęstszym problemem w dużych miastach Polski są gołębie, które namiętnie przesiadują na gzymsach, parapetach, balonach krawędziach dachów czy różnych wąskich elementach. Wszędzie tam gdzie się znajdują, pozostawiają mnóstwo zanieczyszczeń, w postaci odchodów trudnych do usunięcia. To bardzo śmierdzący i nieestetyczny problem, z którym trzeba skutecznie walczyć. Najlepsze będą polecane kolce na gołębie, które  można montować w różnych miejscach. Idealnie się sprawdzą na parapetach, barierkach czy daszkach, ponieważ można je montować  pod każdym kątem i do każdego rodzaju powierzchni. Dostępne na rynku kolce są wykonane z plastiku lub stali nierdzewnej. Pod względem wytrzymałości znacznie lepsze są metalowe, gdyż mogą służyć przez wiele lat w idealnym stanie. Są odporne na odkształcenia, działanie wilgoci, wahania temperatur czy promieniowanie słoneczne. W zależności od potrzeb dostępne są modele dwu lub trzyrzędowe kolce, które skutecznie chronią przed wszelkimi rodzajami ptaków. Ich zakończenia są najczęściej zaokrąglone, aby nie wyrządzić krzywdy ptakom, które jednak spróbują na nich wylądować. Kolce można montować w pionie lub w poziomie na metalu, betonie czy dowolnej innej powierzchni.

W skutecznym odstraszaniu gołębi i innych ptaków liczy się gęstość kolców, które nie będą dawały ptactwu szans na wciśnięcie się pomiędzy nimi. Wiele modeli posiada aż piętnastoletnią gwarancję producenta, zatem  raz kupione będą służyły przez długie lata.

 

Scroll to Top