Taras będzie trzymał się dzięki wkrętom

Marzeniem każdego, kto ma swój własny dom, jest taras, z którego można obserwować zachodzące słońce. Możemy zbudować taki taras samodzielnie, ponieważ nie jest to szczególnie skomplikowana kwestia, a my, mając pewne doświadczenie w majstrowaniu i drobnych pracach, na pewno sobie z tym poradzimy, musimy tylko wiedzieć, jak to wszystko zrobić.

Do budowy tarasu należy użyć wkrętów

wkręty do tarasu 5x60W sieci znajdziemy mnóstwo poradników dotyczących tego, jak zbudować taras krok po kroku, gdzie fachowcy pokażą nam, jakich materiałów użyć oraz jakie techniki zastosować. Dzisiaj przyjrzymy się aspektowi, który jest często pomijany, a mianowicie wkrętom tarasowym. Różnią się one nieco od klasycznych wkrętów do drewna, przede wszystkim dlatego, że nie są pokrywane ocynkiem. Budując taras trzeba zdecydować się na droższe wkręty ze stali nierdzewnej, gdyż ocynk, wraz z upływem czasu, zacznie zostawiać na naszym drewnie wysoce nieestetyczne ślady w wyniku zachodzenia reakcji chemicznych z udziałem cynku. Dopiero nierdzewne wkręty zapewnią nam najlepsza ochronę przed deszczem, który na pewno nie raz dosięgnie naszych desek tarasowych. Jeżeli chcemy kupić wkręty do tarasu 5×60 to musimy do nich dobrać odpowiednio grubą deskę. Nie bez znaczenia będzie też rodzaj legarów, do których będziemy przytwierdzać wkrętami nasze deski tarasowe. Wszystko musi być ze sobą kompatybilne.

Firm sprzedających rozwiązania dla osób budujących tarasy jest w naszym kraju więcej, niż można się spodziewać. W takim miejscu najlepiej będzie kupić odpowiednie wkręty, gdyż oni będą wiedzieli, jakich potrzebujemy. Dobierzemy je odpowiednio do grubości desek tarasowych oraz legarów, co sprawi, że taras będzie służył nam przez wiele dekad, a my będziemy czuć się na nim zarówno stabilnie jak i bezpiecznie.

Scroll to Top