Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Szybka budowa domu – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Szybka budowa domu

Jeszcze kilkanaście lat temu, propozycja zamieszkania w kontenerze wywoływałaby śmiech i niedowierzanie, ale dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej. Oczywiście nikt nie mów o morskim kontenerze w takim samym stanie jak je kojarzymy.

Dla kogo są kontenery mieszkalne?

budowa kontenerów mieszkalnychCeny mieszkań poszły znacząco do góry, co dla niektórych osób może oznaczać brak możliwości zakupu własnego domu. Za średniej wielkości dom jednorodzinny dom trzeba dziś zapłacić około czterysta tysięcy złotych, co stanowi ogromny wydatek dla większości osób. Dlatego też odpowiedzią na zaistniałą sytuacje jest budowa kontenerów mieszkalnych, które są tanią alternatywą dla takich domów. Nazwa może nieco odstraszać, ale po obejrzeniu projektu, większość osób jest żywo zainteresowana takim modelem. Wynika to głównie z tego, że w rzeczywistości gotowy dom w niewielkim stopniu przypomina kontener, ponieważ jest on obudowany specjalnymi płytami warstwowymi. W sprzedaży można znaleźć gotowe domy kontenerowe, które składają się z jednego, dwóch lub trzech modułów. Najpopularniejsze są dwukontenerowe domy, których powierzchnia nie przekracza trzydziestu pięciu metrów kwadratowych. Taki model jest uznawany jako domek letniskowy, który można postawić bez pozwolenia na budowę. Najczęściej są spotykane domy w kształcie litery „L” lub standardowe kwadraty złożone z dwóch połączonych dłuższym bokiem kontenerów. Klienci mogą kupować już gotowe projekty domów, które są dostępne z pełnym wyposażeniem lub też puste do samodzielnego urządzenia.

Domek kontenerowy będzie idealnie pasować na działkę, ponieważ spełnia wymogi domku letniskowego, ale równie dobrze może być domem całorocznym, z uwagi na zastosowane ocieplenie. Mają one podłączone media, zatem można z nich komfortowo korzystać.

Scroll to Top