Stół roboczy z oświetleniem

W wielu warsztatach naprawczych i obróbkowych ciągle wykorzystywane są zwykłe stoły, stanowiące przestrzeń roboczą dla pracowników. Podczas gdy nie ma większych przeszkód by wykorzystać dowolny stół z drewnianym lub metalowym blatem jako powierzchnię do pracy, pracownicy warsztatów często wspominają iż dedykowane stoły warsztatowe są znacznie lepszym rozwiązaniem.

Stoły do profesjonalnego warsztatu mechanicznego

stoły montażoweStoły warsztatowe są bowiem od początku projektowane z myślą o zadaniach wykonywanych przez pracowników warsztatów i narzędziowni, i do takowych są świetnie przygotowane. Stoły montażowe, coraz częściej zastępujące zwykłe stoły robocze w najbardziej profesjonalnych zakładach pracy, są wyposażone w mnóstwo akcesoriów, które nie tylko ułatwiają wykonywanie zadań, ale pozwalają na znacznie dokładniejszą, bardziej precyzyjną pracę. Bodaj najbardziej docenianym elementem każdego stołu roboczego jest oświetlenie. Różne stoły posiadają odmienne systemy oświetlenia, a najczęściej montowane są w nich lampy skierowane bezpośrednio na przestrzeń roboczą, usytuowane na stałe w jednej pozycji. Sama obecność oświetlenia jest ogromnym ułatwieniem dla pracowników wykonujących zadania w warunkach słabego oświetlenia pomieszczenia, aczkolwiek wielu uważa iż lampy zamontowane na wysięgnikach, które mogą być wyregulowane wedle potrzeby pracownika są zdecydowanie wygodniejsze niż te zamontowane na stałe.

Bardzo cenione są również maty i blaty z materiału samonaprawiającego, gdyż takowy blat ogromnie wydłuża żywotność stołu, i samoczynnie usuwa uszkodzenia powstałe po uderzeniu czy przecięciu blatu narzędziami po wystawieniu na działanie wysokiej temperatury. Niemal wszystkie stoły robocze posiadają blat, lub jego część, z takiego materiału.

Scroll to Top