Solidne wędzisko sumowe

Generalnie głównymi metodami połowu ryb jest metoda spiningowa polegająca na łowieniu drapieżników, metoda gruntowa do łowienia ryb spokojnego żeru oraz klasyczna metoda spławikowa. W ostatnich latach do tych kategorii doszły w zasadzie dwie, które są modyfikacją metody gruntowej. Chodzi o łowienie sumów oraz karpiarstwo. Obecnie produkowane są już specjalne wędki i kołowrotki dla wędkarzy łowiących te ryby. 

Sprzęt na grube ryby – wędki sumowe

wędka sumowa mikadoSum jest rybą drapieżną, która niekiedy jest w stanie osiągać bardzo imponujące rozmiary. Całkiem niedawno w Polsce pobity został rekord w łowieniu tych ryb bowiem złowiono okaz przekraczający 2 metry długości. Sami Państwo widzą jak duże potrafią być te ryby a ich gabaryty świadczą również o sile jaką dysponują. W związku z tym konieczne jest zaopatrywanie się w sprzęt, który będzie w stanie wytrzymać nawet największe przeciążenia. Wędki do łowienia płotek czy karasi w starciu z dwumetrowym sumem strzeliłyby zaraz po zacięciu. Dlatego jeśli są Państwo zainteresowani tą metodą łowienia to konieczne jest zakupienie zarówno wędki sumowej jak i kołowrotka z górnej półki. Dużą popularnością i uznaniem cieszy się w ostatnich latach wędka sumowa Mikado. Oprócz wędek firma ta oferuje również sumowe kołowrotki wyposażone w solidny kabłąk oraz szpulę mogącą pomieścić wiele metrów żyłki czy plecionki. Wędki do połowów suma często wykonane są z mocnego włókna węglowego i niekiedy są one dodatkowo wzmacniane. 

Ogólnie rzecz biorąc do łowienia sumów oprócz wędki konieczne jest również zaopatrzenie się w mocną żyłkę. Obecnie stosuje się żyłki o grubości nawet przekraczającej 0,50mm więc są to żyłki na naprawdę duże ryby. Nie sprawdzą się one jednak przy łowieniu mniejszych ryb bowiem są łatwe do zauważenia. Kupując wędkę sumową nie warto oszczędzać by nas ten sprzęt nie zawiódł w kluczowym momencie.

Scroll to Top