Skuter w formie wózka

 

Zdrowe i sprawne osoby mogą bez problemu wyjść z domu w każdej chwili i udać się w dowolnym kierunku żeby załatwić swoje sprawy. Jednak są osoby, które bez pomocy innych, nie są w stanie tego zrobić, bo mają problemy w poruszaniu się.

Bezpieczne skutery inwalidzkie

skuter wózek inwalidzkiNa zwykłym wózku inwalidzki poruszają się osoby, które są sparaliżowane, natomiast modele elektryczne mogą służyć osobom, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się. Skuter wózek inwalidzki jest nowoczesnym pojazdem, który posiada liczne udogodnienia, sprawiające, że jazda nim jest przyjemnością. Wózek posiada wygodny fotel, który inwalida może ustawić w dowolnej pozycji, łącznie z oparciem. Cały układ kierowniczy znajduje się na kierownicy, więc nogi nie są potrzebne do kierowania pojazdem. Dla komfortowej jazdy, wózek posiada amortyzowane podwozie, które minimalizuje wszelkie drgania. Mocny hamulec bębnowy zapewnia maksymalnie krótką drogę hamowania. Skuter inwalidzki jest napędzany dwoma akumulatorami, których moc pozwala na jednorazowe przejechanie sześćdziesięciu kilometrów. Po tym czasie należy go naładować w domowym gniazdku przez około sześć – osiem godzin, żeby ponownie mógł być gotowy do jazdy. Utrzymanie takiego wózka jest bardzo tanie, ponieważ jedyne czego wymaga, to ładowanie akumulatora, które kosztuje jedynie parę złotych. Skuterem inwalidzkim można jeździć po ulicy, lub specjalnej ścieżce dla rowerów. Bez problemu można nim zaparkować na zatłoczonym parkingu, czy przedzierać się przez zakorkowane miasto.

Maksymalna prędkość jaką może rozwinąć skuter inwalidzki, to piętnaście kilometrów na godzinę. Są to bezpieczne pojazdy, które posiadają pasy w podstawowej wersji. Zakup skutera inwalidzkiego to koszt od pięciu do nawet dwudziesty paru tysięcy złotych.

 

Scroll to Top