Skuteczne zabiegi tlenoterapii

O tlenoterapii mówi się już bardzo dużo, ponieważ jest to technika lecznicza, która znana jest od wielu dekad. Jej nieodzownym elementem jest komora hiperbaryczna, w której przeprowadzane są zabiegi, gdyż wymagają one szczególnych warunków.

Jakie są zalecenia do zabiegu tlenoterapii?

dobre zabiegi tlenoterapii po udarze w warszawieNie każdy wie, że tlen może mieć działanie lecznicze, gdyż pomimo sprawdzonego działania, ciągle niewielu lekarzy zlecą wykonanie tlenoterapii. Jest to metoda całkowicie naturalna, w której nie wykorzystuje się żadnych środków farmakologicznych ani metod ingerujących w organizm. Co najważniejsze, z terapii mogą korzystać nie tylko dorośli, ale również dzieci, ponieważ jest ona całkowicie bezpieczna. Warto zauważyć, że tlenoterapia zalecana jest w wielu chorobach i dolegliwościach, niekoniecznie związanych z układem oddechowym. Korzystają z nich także pacjenci po udarze, którzy doznali miejscowego niedokrwienia mózgu, gdyż tlenoterapia pomaga oraz przyspiesza powrót do zdrowia. Jeżeli interesują nas dobre zabiegi tlenoterapii po udarze w Warszawie, to z pewnością znajdziemy je w kilku specjalistycznych ośrodkach lub też w szpitalach. Są one przeprowadzane w komorach hiperbarycznych, które najczęściej są kilkunastoosobowe, gdzie pacjenci zajmują miejsca siedzące i otrzymują indywidualne maski tlenowe. Ponadto na rynku można znaleźć także jednoosobowe kabiny tlenowe, które najczęściej dostępne są w ośrodkach rehabilitacyjnych w, centrach sportowo-szkoleniowych czy nawet w niektórych prywatnych gabinetach lekarskich.

Liczne badania naukowe dowodzą, że tlenoterapia ma zbawienny wpływ na nasz organizm, ponieważ maksymalnie go dotlenia już w ciągu kilkudziesięciu minut. Oczywiście dla uzyskania zadowalającego efektu, konieczne jest wykonanie przynajmniej sześciu zabiegów.

Scroll to Top