Skuteczne słupki parkingowe

 

W każdym mieście znajduje się przynajmniej kilka parkingów pod gołym niebem oraz zlokalizowanych w podziemiach. Przeważnie większość kierowców wie jak się po nich poruszać, ale dla niezorientowanych postawione są specjalne blokady i oznaczenia.

Z czego są wykonane słupy parkingowe?

słupki parkingoweParkingi są przeważnie zlokalizowane na prywatnych lub dzierżawionych działkach, które muszą być we właściwy sposób oznakowane i zabezpieczone. Bywa też, że niewielki parking znajduje się przed Urzędem Miasta, gdzie mogą parkować wyłącznie pracownicy magistratu. W takiej sytuacji słupki parkingowe są konieczne, a szczególnie w formie składanej na kluczyk. Każdy pracownik urzędu, który chce tak zostawić auto, otrzymuje kluczyk, którym w dowolnej chwili może złożyć wolny słupek i swobodnie zaparkować. Kiedy będzie odjeżdżać, to jest zobowiązany do jego postawienia. Podobne słupki znajdziemy na wielu publicznych parkingach, gdzie niekoniecznie muszą być składane. Mogą jedynie wydzielać przestrzeń do parkowania i być w formie klasycznych, stalowych słupów o określonej wysokości. Przeważnie są one ocynkowane i pomalowane lub oklejone specjalną, odblaskową folią, dzięki czemu są doskonale widoczne po zmroku. W ofercie sklepów z wszelkimi zabezpieczeniami znajdziemy także słupki, które są elektronicznie chowane i stawiane. Ich sterowanie może się odbywać poprzez pilota lub pracownika obsługującego parking. Większość model słupków jest na stałe montowana do podłożą poprzez zabetonowanie na odpowiednią głębokość.

Zastosowanie takich słupków parkingowych, pomaga w organizacji przestrzeni, ale także zmniejsza ryzyko ewentualnych kolizji. Słupki są na tyle wysokie, że bez problemu każdy kierowca zobaczy je podczas parkowanie w lusterkach czy przez przednią i tylną szybę.

 

Scroll to Top