Skuteczne odczulanie alergików

 

Niewiele osób wie, że najskuteczniejszą formą leczenia alergii jest odczulanie. Mimo, że mówi się o nim coraz częściej nie każdy z pacjentów ma świadomość, że może skorzystać z tego typu leczenia. Warunkiem niezbędnym do odczulania jest wiek mieszczący się w granicach od pięciu do czterdziestu pięciu lat oraz alergia na jad owadów lub tak zwana alergia wziewna.

Szacowany czas odczulania pacjenta

odczulanieNiewątpliwie możliwość skorzystania z leczenia takiego jak odczulanie jest kuszącą propozycją dla alergików cierpiących na alergię wziewną bądź pacjentów uczulonych na jad owadów. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ szacowany czas tego typu leczenia wynosi od trzech do pięciu lat. Odczulanie daje pożądane efekty, ale nie jest krótkim leczeniem. Polega na ustaleniu na co dokładnie uczulony jest pacjent i podawaniu serii szczepionek. Szczepionki posiadają osłabione antygeny do których pacjent powinien stopniowo przywyknąć, aby uniknąć występowanie reakcji alergicznych. Oczywiście dawki szczepionek są z czasem zwiększane, a wstrzyknięcia wykonuje się w określonych odstępach czasu zachowując przy tym zasady aseptyki i antyseptyki. Całe leczenie prowadzone jest przed doświadczonego lekarza alergologa, który monitoruje stan pacjenta oraz cały proces terapeutyczny. Po upływie kilku lat pacjent może cieszyć się pełnią zdrowia i zapomnieć o alergii, która wcześniej pogarszała jakość jego życia.

Nowoczesne metody pozwalające na skuteczne leczenie alergii są ogromną szansą dla wielu pacjentów. Pozwalają na poprawę jakości życia. Dzięki odczulaniu pacjenci nie muszą regularnie przyjmować środków farmaceutycznych oraz być pod stałą opieką lekarza alergologa. Ta forma leczenia cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów.

 

Scroll to Top