Skuteczne czyszczenie dywanu

Bez wątpienia niejeden dywan zachwyca swoim wyglądem przez pierwsze miesiące użytkowania. Jednakże po pewnym czasie zaczynają być na nim widoczne ślady użytkowania, które koniecznie trzeba usunąć. Najlepiej to zadanie zlecić profesjonalistom.

Jak przebiega proces prania dywanu?

pralnia chemiczna RzeszówSamodzielne czyszczenie dywanu jest dość ryzykowne, ponieważ można go przemoczyć lub nawet utrwalić plamy. Dlatego też wiele oddaje go do pralni, ale nie pierwszej lepszej, ponieważ trzeba pamiętać, że na rynku działają różne pralnie, które oferują odmienne metody czyszczenia. Przede wszystkim istnieje kilka metod prania. Pierwsza dotyczy ekstrakcji, która polega na natrysku detergentu na powierzchnię dywanu, a następnie odessaniu go wraz z brudem. Druga nazywa się szamponowaniem i dotyczy nałożenia specjalnego szamponu na dywan, a po określonym czasie, kiedy rozpuści on już zabrudzenie, można go odkurzyć. Ostatnim sposobem jest pranie dywanów na wskroś, czyli kąpiel na mokro. To właśnie ta metoda zapewnia dokładne czyszczenie niemalże każdego dywanu i wykładziny ze wszystkich zabrudzeń. Charakteryzuje się ona dogłębnym czyszczeniem runa ora osnowy, czyli spodniej warstwy dywanu. Ten zabieg składa się z wielu mechanicznych procesów, które są przeprowadzane przy pomocy specjalnych urządzeń. W przypadku dywanów orientalnych, czyli na przykład perskich, pranie odbywa się ręcznie, aby maksymalnie ochronić włókna. Ponadto pralnie w Rzeszowie oferują usługi usztywniania dywanów, które są już dość mocno eksploatowane.

Dobre pralnie chemiczne oferują także usługi naprawcze, konserwujące czy nawet odkażające. W takim miejscu wszystkie dywany i wykładziny są kompleksowo czyszczone, pielęgnowane i zabezpieczane, dzięki czemu na długo pozostają jakby dopiero wyszły ze sklepu.

Sprawdź pralnia-perfekt.pl ofertę

Scroll to Top