Serwisowanie pasów samochodowych

Zautomatyzowane pasy bezpieczeństwa są znacznie lepszym zabezpieczeniem niż klasyczne pasy z mechanicznymi ogranicznikami. Nie tylko umożliwiają one pasażerom i kierowcy całkowitą swobodę ruchu, ale również nie blokują się całkowicie podczas uderzenia pojazdu w przeszkodę, a tym samym nie stwarzają możliwości wystąpienia obrażeń.

Szybka naprawa nowoczesnych pasów samochodowych

naprawa pasów bezpieczeństwaNie są one jednak wolne od usterek, zwłaszcza że w większości nowych pojazdów pasy bezpieczeństwa sterowane są za pomocą układów elektronicznych, które same z siebie są dość delikatne. Zwłaszcza nowi kierowcy narzekają często na awarie pasów, w szczególności po nagłym i silnym hamowaniu, a nawet doświadczonym drogowcom zdarzają się tego typu usterki. Na szczęście, naprawa pasów bezpieczeństwa jest wykonywana przez większość warsztatów samochodowych. Z racji iż najczęstszą przyczyną usterek jest awaria układów elektronicznych i czujników napięcia, zwykłe przywrócenie ustawień fabrycznych może niejednokrotnie w całości przywrócić sprawność działania pasów. W przypadku awarii blokady wymagane jest natomiast przezwojenie całego pasa i wymiana wadliwego elementu zabezpieczającego. Nie jest to zwykle zabieg bardzo ekstensywny, więc większość awarii pasów bezpieczeństwa można usunąć w kilkanaście minut, jeśli nie uległy one poważnym uszkodzeniom.

Wymiana układu pasów jest wykonywana tylko w momencie w którym usterka nie może być zlokalizowana, lub też wystąpiło rozległe uszkodzenie podzespołów, które nie może być usunięte żadnym sposobem. Naprawy pasów wykonywane są najczęściej od ręki, z racji łatwości przeprowadzenia czynności serwisowych, a naprawa jest bardzo tania, dlatego też kierowcy zalecają wizytę w serwisie samochodowym natychmiast po zauważeniu usterki.

Scroll to Top