RTG klatki piersiowej w Warszawie

Badania profilaktyczne to podstawa – chyba wszędzie się o tym mówi, a koniec końców ludzie bagatelizują sprawę, bo albo nie czują się wystarczająco źle, albo wydaje im się, że w ogóle nic im nie dolega. Jest to naprawdę poważny błąd, ponieważ niektóre choroby nie są odczuwalne na początku, dlatego właśnie trzeba regularnie sprawdzać stan swojego zdrowia.

Rentgen w województwie mazowieckim

rentgen klatki piersiowej warszawaJako dziecko bardzo nie lubiłam lekarzy i unikałam ich i to zostało ze mną do dziś – a mam już prawie trzydzieści lat. Mój narzeczony, który jest moim przeciwieństwem i bardzo dba o swoje zdrowie naprawdę zaczął się martwić o to, że o siebie nie dbam i wręcz błagał bym zrobiła jakieś badania. Ustąpiłam, ale chyba tylko dlatego, że już nie chciałam go dłużej martwić. Zaczęłam więc robić najważniejsze badania. Jednym z nich był rentgen klatki piersiowej Warszawa, którego z jakiegoś powodu bałam się najbardziej. Narzeczony znalazł mi jednak dobrego lekarza, który znał się na rzeczy, a do tego przed badaniem zaprosił mnie do gabinetu by wytłumaczyć mi jak będzie wyglądało badanie i powiedzieć po co ono w ogóle jest – dzięki niemu można zobaczyć, czy ma się jakieś guzy w tych okolicach, oraz czy ma się na przykład gruźlicę, zapalenie płuc i tak dalej. Samo badanie było bezbolesne i nie trwało bardzo długo. Muszę przyznać, że byłam podczas niego spokojna, ale to dlatego, że już sporo o nim wiedziałam.

Badania okresowe powinny być priorytetem – dobrze jest kontrolować stan swojego zdrowia i zapobiec jakimś chorobom nim jeszcze zdążą się rozwinąć. Oszczędzimy sobie wtedy cierpienia, a może nawet uratujemy w ten sposób swoje życie. Warto się badać, najlepiej u specjalistów którzy wszystko nam wyjaśnią i przy których będziemy się czuć komfortowo.

Scroll to Top