Rola i waga kokonów dla niemowląt

Wyprawka dla dziecka, na którego narodziny oczekujemy, to obecnie nie lada wyzwanie. Dawniej akcesoria dla niemowląt, ubranka przechodziły z rąk do rąk. Dziś większość mam marzy o nowych rzeczach w stylu, który preferuje. Czego potrzebujemy, a co po prostu mamy ochotę nabyć?

O kokonach dla niemowląt słów kilka

kokony dla niemowlątSą przedmioty, których każde niemowlę na pewno potrzebuje. Wanienka, pościel do łóżeczka, wózek czy oliwka to podstawowe artykuły w codziennej pielęgnacji i wychowaniu maluszka. W dzisiejszym świecie jednak mamy mnóstwo „udogodnień”, bez których da się obyć, ale które ułatwiają rodzicom funkcjonowanie. Całkiem niedawno pojawiły się na rynku kokony dla niemowląt. Są to jajowate miękkie otulacze z wałeczkiem ograniczającym przestrzeń ze wszystkich stron. Zwykle wykonane są z bawełny lub tkaniny minky i wypełnione miękką wkładką. Są przydatne, gdy chcemy pozostawić malutkie dziecko na łóżku. Nie grozi mu wówczas przypadkowe skulnięcie się. Dodatkowo kokon daje uczucie przytulności. Ograniczona przestrzeń to coś, co maluchy znają z łona matki i na tym świecie wciąż uwielbiają. Kokon można także ułożyć w gondoli wózka czy w łóżeczku. Ich rodzajów, marek, kolorów i stylów są setki. Można dobrać rzecz pod swoje preferencje. Kokony funkcjonowały jednak od zawsze. Dawniej jednak był zwyczajnie robione na poczekaniu na przykład ze zwiniętego koca czy uformowanej kołdry. Pełniły tą samą rolę prawdopodobnie z podobną skutecznością co obecne dedykowane gniazdka.

Dzisiejszy rynek przepełniony jest akcesoriami dla dzieci i niemowląt. Wiele z nich nie jest niezbędnych, ale jednak praktycznych w codziennej opiece nad maluchem. Dużą popularnością cieszą się kokony, inaczej zwane gniazdkami, które z powodzeniem można stosować przez kilka pierwszych miesięcy życia dziecka. 

Scroll to Top