Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Regulacja mocy biernej – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Regulacja mocy biernej

Z mocą bierną walczą elektrycy w większości zakładów produkcyjnych. Jak dotąd najlepszym rozwiązaniem jest jej kompensacja przy użyciu specjalnych urządzeń regulujących. Ich zamontowanie sprawi, że pozbędziemy się problemu z jej występowaniem, dzięki czemu rachunki za prąd w przedsiębiorstwie będą o wiele niższe.

Wykorzystanie aktywnych kompensatorów w redukcji mocy biernej

aktywny kompensator mocy biernejNie od dzisiaj wiadomo, że najlepszym sposobem na niepłacenie rachunków za nadmierne zużycie mocy biernej jest jej gromadzenie i nie oddawanie do sieci. Lepiej jest ją później wykorzystać w grzałkach i innych urządzeniach, które tej mocy nie generują tylko zużywają prąd w całości. Aby jednak taki kompensator działał jak najbardziej optymalnie musi być urządzeniem automatycznym, które reaguje na zmiany ilości mocy biernej występującej w systemie. Najlepszy okazuje się tutaj aktywny kompensator mocy biernej który na bieżąco steruje przepływem prądu do kompensatorów w zależności od ilości mocy biernej. Nie zawsze potrzebne są wszystkie kompensatory, które znajdują się w urządzeniu regulującym. Wykorzystuje się tylko tą część, która jest w stanie pochłonąć nadmierną moc. Oczywiście ilość tych kompensatorów powinna być dostosowana do mocy maksymalnej, jednak sterowanie ich pracą odbywa się wybiórczo poprzez specjalny system. Ten sam system decyduje także, kiedy tą moc oddać do naszej instalacji, w celu zasilenia niektórych urządzeń.

Nowoczesna kompensacja mocy biernej nie jest przypadkowa. Stosuje się w niej automatyczne i nowoczesne systemy, które potrafią redukować moc bierną do oczekiwanego poziomu. Taki kompensator dobiera się na podstawie dotychczasowej historii zużycia mocy widocznej na samych rachunkach za energię. Odpowiednie dobranie tego urządzenia gwarantuje brak kosztów za moc bierną.

Scroll to Top