Profesjonalne badanie trychologiczne

Każdy z nas ma na głowie kilka milionów włosów i każdego dnia wypadu mu około stu. Taka ilość nie jest niczym nadzwyczajnym, ponieważ na ich miejsce zaraz odrastają nowe. Niepokojące może być jeżeli dziennie wypada nam dużo więcej włosów, a na ich miejscu nie pojawiają się nowe.

Czy badania u trychologa są bolesne?  

badanie trychologiczneOcena stanu włosów i skóry głowy jest zupełnie bezbolesna, a na dodatek bardzo szybka. Trycholog przy pomocy specjalnej mini kamery, ogląda nasze włosy i skórę na głowie, aby zdiagnozować problem i określić sposób leczenia. Na badanie trychologiczne przychodzimy najczęściej kiedy problem staje się widoczny, gdyż wcześniej staramy się zaradzić dolegliwościom sami. Wszelkie płukanki, maski i odżywki, działają tylko doraźnie i mogą nie wyleczyć choroby. Głównymi problemami z jakimi przychodzimy do gabinetu, są nadmierne wypadanie włosów, łupież suchy i tłusty, oraz zbytnie przetłuszczanie się skóry głowy. Żadna dolegliwość nie bierze się bez przyczyny, a zadaniem lekarza jest ją znaleźć. Bywa że poza specjalną kuracją, działającą na włosy i powierzchnię skóry głowy, lekarz zaleci stosowanie specjalnej diety bogatej w cynk, białko i beta – karoten. Aby włosy były mocne i błyszczące, konieczne jest wielopłaszczyznowe działanie od wewnątrz i od zewnątrz. Każdy z nas w okresie jesienno zimowym doświadcza wzmożonego wypadania włosów, ale kiedy taka sytuacja się wydłuża, to należy się bliżej przyjrzeć temu stanu rzeczy, bo nieleczony problem może prowadzić do poważnych chorób.

Na kondycję naszych włosów wpływa także nasz tryb życia i jeżeli jest w nim dużo stresu, to także możemy mieć problemy z włosami. Krótkotrwałe dolegliwości nie muszą niepokoić, ale z problemem, który już trwa od wielu miesięcy, trzeba się udać do specjalisty i poddać badaniu. 

Scroll to Top