Popularne mąki z robaków

Odpowiednie wykorzystywanie wiedzy na temat różnego rodzaju produktów, które dostarcza nam natura może bardzo często skutkować powstaniem różnego rodzaju nowych wersji dobrze znanych nam towarów. Zapewne każdy z nas używa w domu maki, albo przynajmniej je produkty, które są z niej wykonane. Jak większość z nas wie mąka uzyskiwana jest z mielenia ziaren różnych zbóż na przykład pszenicy.

Zakup mąki z robaków

robaki mąkaJednakże warto jest zwrócić uwagę na to, że obecna wiedza na temat właściwości niektórych owadów, a w zasadzie możliwości ich spożywania wpłynęła na to, że z niektórych z nich zaczęto produkować mąkę, a także wiele innych produktów spożywczych. Bardzo często możemy przywołać tutaj orientalne bazary, na których możliwe jest zakupienie tego rodzaju produktów, a nawet żywych, czy suszonych świerszczy oraz innych larw. W środowisku naturalnym wiele z tych owadów uchodzi za szkodniki. Dlatego też ich spożywanie nie stanowi żadnej szkody dla środowiska. Owady tego typu posiadają ponadto dużo białka, co jest dla człowieka zdrowe. Dlatego też mogą służyć do produkcji mąki. Jeśli chodzi o najlepsze robaki mąka, która jest z nich produkowana jest dość droga. Kilogram potrafi kosztować nawet kilkanaście złotych. Co jest dla wielu dość wysoką ceną, zwłaszcza że w jej składzie znajdują się przede wszystkim chrząszcze, czy świerszcze. Dla osób, które są otwarte na różnego rodzaju nowości taki produkt będzie z całą pewnością bardzo ciekawą innowacją.

Najważniejsze jest jednak stosowanie tego rodzaju produktu zgodnie z naszymi upodobaniami. Taka mąka może posiadać niestety nieco inną konsystencję, niż mąka pszenna, czy żytnia. Dotoczy to również jej smaku. Jednakże biorąc pod uwagę wysoką zawartość białka jest ona w stanie wytworzyć odpowiednią kleistość, która sprawi, że ciasto będzie bardzo dobre jakościowo.

Scroll to Top