Popularne agencje nieruchomości

Kiedy stopy procentowe spadają, kredyty tanieją tak samo jak raty, to znacznie więcej osób jest w stanie otrzymać kredyt na zakup nieruchomości. W odwrotnej sytuacji, prawie nikt ich nie kupuje, ale za to jest ogromne zainteresowanie wynajmem.

Kiedy udać się do agencji nieruchomości?

agencja nieruchomości warszawaZ pewnością każdy, kto szuka mieszkania na wynajem, na bieżąco śledzi strony z ogłoszeniami z rynku nieruchomości. To najłatwiejszy i też najtańszy sposób na znalezienie mieszkania czy domu, jednakże bywa czasochłonny. Poszukując w ten sposób mieszkania na wynajem czy sprzedaż, trzeba się liczyć z tym, że wiele osób robi to samo, zatem często obowiązuje tu zasada – kto pierwszy, ten lepszy. Nieco inaczej jest w przypadku biur nieruchomości, które mają swoją własną bazę ofert, które są na wyłączność, czyli że nie można ich wynająć poza pośrednictwem biura. Jest to dla nich zabezpieczenie przed ominięciem prowizji, którą musi zapłacić klient w momencie podpisywania umowy. Jej wysokość przeważnie wynosi równowartość miesięcznej kwoty najmu, powiększonej o podatek od towarów i usług. Jednakże jeżeli chcemy szybko znaleźć interesującą ofertę, to najlepsza będzie agencja nieruchomości Warszawa jest miastem, w których jest ich nawet kilkadziesiąt. To co istotne w ich przypadku to to, że często posiadają atrakcyjne oferty z konkurencyjnymi cenami, zatem chętnych na skorzystanie z nich nie brakuje. Ma to też swoje minusy, ponieważ każdy klient musi się liczyć z dodatkowymi kosztami z tytułu prowizji.

Dla właściciela nieruchomości, współpraca z biurem pozwala na przekazanie wszystkich obowiązków profesjonalistom, zatem zyskują wolny czas. Wszystkimi formalnościami zajmują się pośrednicy, którzy niejednokrotnie negocjują warunki umowy w imieniu klientów.

Scroll to Top