Polecane materiały izolacyjne

 

Budując zarówno swój wymarzony dom jak również jakiś budynek firmowy czy nawet garaż koniecznie trzeba pamiętać o zastosowaniu skutecznego materiału izolacyjnego. Na dzień dzisiejszy takich materiałów spotkać można całą masę. Przez długi czas na tej płaszczyźnie dominował styropian ale niestety nie wszędzie można było go stosować. Z biegiem czasu zaczęły powstawać kolejne materiały stosowane do izolacji cieplnej. 

Izolacja płytą PIR

płyta izolacyjna pirKoniecznie pamiętać trzeba o tym, że od skutecznej izolacji zależy bardzo wiele. Ale przede wszystkim zależą od niej koszty jakie będziemy w przyszłości ponosić za ogrzewanie. W związku z tym należy mieć to na uwadze już we wczesnych etapach budowy. Dziś chciałbym przedstawić Państwu dość ciekawy i nowoczesny materiał jaki jest często używany do termoizolacji budynków. Materiałem tym jest płyta izolacyjna PIR. Wykonana jest ona z poliizocyjanuru, który wyróżnia się tym, że świetnie izoluje. Płyty tego typu z powodzeniem możemy stosować już przy budowie fundamentów. Idealnie nadadzą się one również do tego by ograniczać dostawanie się wilgoci do ścian. Płyty PIR sprzedawane są najczęściej w standardowych wymiarach wynoszących 1200×600 milimetrów. Takie bloczki idealnie sprawdzą się w większości przypadków ale jeśli zajdzie konieczność używania płyt o innych wymiarach to możliwe jest zamówienie ich bezpośrednio u producenta. Ten materiał występuje w różnych wersjach różniących się zarówno grubością jak i sposobem łączenia.

Generalnie płyty PIR są wykorzystywane w wielu przypadkach związanych z budownictwem. Obecnie coraz częściej słyszy się o stosowaniu tego materiału w nowoczesnym budownictwie. Często spotkać można przypadki stosowania sprawdzonych płyt PIR do ocieplania dachów. Z ich użyciem z powodzeniem ocieplimy zarówno dach płaski jak i skośny. 

 

Scroll to Top