Polecane kocyki dla dzieci

 

Noworodki czy niemowlęta, nie potrafią mówić, zatem nie powiedzą mamie, że jest im zimno, za ciepło czy niewygodnie. Dlatego rodzice muszą zawczasu zadbać o komfort maluszka pod każdym względem. Najważniejsza jest jakość produktów, z jakich korzysta.

Jaki wybrać kocyk dla niemowlaka?

odpowiedni kocyk maluchaJak wiadomo, małe dzieci sporo czasu spędzają w swoich łóżeczkach, zatem muszą one być bezpieczne i wygodne. Przede wszystkim liczy się komfort maluszka, zatem wszelkie tkaniny, z jakimi ma ono kontakt, powinny być miękkie i delikatne w dotyku, ze względu na wrażliwą skórę dzieci. Dotyczy to nie tylko ubranek, ale także pościeli i kocyków. Okrycie wierzchnie może też pełnić rolę rożka czy tkaniny do spowijania. Odpowiedni kocyk malucha, powinien mieć właściwie dobrany rozmiar, czyli przeważnie siedemdziesiąt do sto centymetrów. Dzięki temu z powodzeniem szczelnie przykryjemy nim dziecka, a także zawiniemy, aby łatwiej było go nosić na rękach. Jeżeli chodzi o rodzaj materiału z jakiego mogą być wykonane dziecięce kocyki, to najczęściej jest to bawełna o odpowiedniej gramaturze. Im jest ona większa, tym bardziej miękki kocyk, ale też bardziej wytrzymały i odporny na rozdarcia. Poza bawełnianymi kocykami, na rynku znajdziemy też modele wykonane z modnego w ostatnich latach bambusa, który wykazuje działanie antybakteryjne, antygrzybiczne czy nawet posiada naturalne filtry przeciwsłoneczne, przez co kocyk idealnie się sprawdza w wózku w trakcie letnich spacerów. Jednakże taki kocyk jest też najdroższy.

Bez wątpienia warto kupić kocyk dla dziecka, ponieważ na pewno się przyda. Może służyć jako alternatywa dla kołderki lub jako okrycie w wózku w trakcie spacerów. Warto wspomnieć, że kocyki tak samo jak pościel, mogą mieć syntetyczne i antyalergiczne wypełnienie.

 

Scroll to Top