Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Nowoczesny system przeładunkowy w centrach logistycznych – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Nowoczesny system przeładunkowy w centrach logistycznych

Centra logistyczne i magazyny przemysłowe to miejsca, gdzie najczęściej instalowane są innowacyjne rozwiązania, mające na celu usprawnić załadunek i wyładunek materiałów. Produkowanie tego typu elementów wiąże się najczęściej z wytwarzaniem kompleksowych rozwiązań nie tylko dla magazynów kurierskich, ale także magazynów firm, których właściciele chcą usprawnić przeładunek, a także zwiększyć komfort pracy pracowników.

Innowacyjne rozwiązania dla centrów przeładunkowych

systemy przeładunkoweDo niezbędnych elementów, które są instalowane w tego typu miejscach są pomosty, których wysokość dostosowuje się do wysokości podłogi w naczepie i innym elemencie załadunkowym samochodu. Systemy przeładunkowe są wyposażane w elektrohydrauliczne rozwiązania, dzięki którym możliwe staje się sprawne opuszczenie lub podniesienie podestu. Wiele tego typu ramp ma także konstrukcję samonośną. Kolejną bardzo ważną częścią większego systemu dla centrów przeładunkowych jest tak zwana śluza uszczelniająca. Dzięki niem możliwe staje się komfortowe pracowanie osób w centrum przeładunkowym nawet wtedy, gdy na zewnątrz panują temperatury poniżej zera. Śluzy tego typu są odporne na działanie promieni słonecznych, co oznacza, iż ich gumowa konstrukcja uszczelniająca jest odporna na zużycie, i nie traci swoich właściwości nawet podczas intensywnego użytkowania w firmie. Śluza jest dostosowywana swoją wielkością do gabarytów pojazdu.

Jednak aby dobrze nakierować samochód ciężarowy lub dostawczy, trzeba zainstalować także specjalne naprowadzacze, które są wykonane z wysokiej jakości metalu. Wiele z tego typu elementów jest niezbędnych nie tylko do naprowadzania samochodu na miejsce przeładunku, ale także bezpiecznego parkowania samochodu. Naprowadzacze są wykonane w kształcie masywnej rury, przytwierdzonej do podłoża.

Scroll to Top