Niezbędne i nowoczesne suszarnie daszkowe do zboża

W każdej branży rolnictwa zboże i ziarno to podstawa. To dzięki niemu mamy nie tylko mąkę ale i paszę dla zwierząt i kolejne uprawy. Aby jednak zboże do czegoś się nadawało nie było zmarnowane musi być odpowiednio przechowywane. W przeciwnym razie zacznie pleśnieć, grzybieć i do niczego się już nie nada a straty mogą być ogromne w zależności od wielkości plantacji.

Nowoczesna suszarnia daszkowa do zboża

nowoczesne suszarnie daszkowe do zbożaPodstawą dla zboża jest odpowiednia temperatura. Musi ono leżakować w suchych pomieszczeniach. Samo w sobie ma wilgotność zaraz po dojrzeniu dlatego jego przechowywanie wcale nie jest tak oczywiste i proste. Musi mieć też dobrą wentylację. To wszystko ma wpływ na sposób jego przechowywania. Mokrego ziarna nie zamkniemy w silosach. Będziemy zatem potrzebować dużo powierzchni płaskiej, a zatem budynków, które moglibyśmy wykorzystać w inny sposób np. dla hodowli zwierząt. Tu z pomocą przychodzą nam nowoczesne suszarnie daszkowe do zboża. Są niezastąpione przy produkcji kukurydzy. Suszarnia osuszy zboże do takiego stopnia aby nadawało się do zamknięcia go w silosie. Suszarnie mogą być gazowe lub spalinowe. Ciekawym pomysłem jest też suszarnia mobilna. Dzięki niej suszenie zboża może odbywać się jeszcze na polu zaraz po zebraniu ziarna i jeszcze tego samego dnia trafić do silosu. Szybciej też będzie nadawało się tez do przerobienia. Szybciej oddamy je do skupu czy przeznaczymy na pasze dla własnych zwierząt.

Obecnie technologia i technika rozwija się tak szybko, że osoby, które nie pracują w danej branży nie są już w stanie za wszystkim nadarzyć więc wiele rzeczy może nas dziwić i zaskakiwać. Nie musimy być posiadaczem własnej suszarni jeśli nas na to nie stać możemy ją wypożyczyć od innego rolnika lub od firm specjalistycznych.   

Scroll to Top