Nietypowe sposoby ogrzewania pomieszczeń

W tych ciężkich pod względem energetycznym czasach coraz więcej osób zastanawia się nad alternatywą dla tradycyjnych pieców i systemów ogrzewania. Czym jednak jeszcze można ogrzewać pomieszczenia, jeśli nie węglem czy też gazem? Oczywiście istnieją także drogie pompy ciepła, które kosztują wiele tysięcy złotych, ale nie każdego na nie stać. Są jednak inne możliwości.

Promienniki na podczerwień na statywach do ogrzewania

promiennik podczerwieni na statywieNieco mniej znanym sposobem ogrzewania pomieszczeń jest stosowane w wielu zakładach produkcyjnych promienniki ciepła działające na zasadzie podczerwieni. Z wyglądu przypominają lampy halogenowe, zwłaszcza jak się je umieści na statywie, ale oprócz tego, że świecą to wydzielają także promieniowanie podczerwone, które skutecznie nagrzewa pomieszczenie. Wykorzystanie podczerwieni jest bardzo efektywnie energetycznie, przez co jest to rozwiązanie znacznie tańsze  Dzięki temu promiennik podczerwieni na statywie są dobrym sposobem na tanie ogrzewanie nie tylko hal przemysłowych ale także naszych domów. Gdy zabraknie węgla do pieców centralnego ogrzewania, co jest w dzisiejszych czasach jak najbardziej możliwe, to proponuję mieć w zanadrzu kilka lamp na podczerwień. Dzięki temu będziemy mieć w domu doskonałą alternatywę na ciężkie czasy. Takie lampy możemy nawet podłączyć do domowego agregatu, w przypadku, gdy zabraknie także prądu. To lepsze rozwiązanie niż piecyk elektryczny biorący duże ilości prądu.

Lampy podczerwone są wykorzystywane już od dawna w wielu zakładach pracy, gdzie ludzie pracują na hali. Odpowiednio duże lampy zapewniają optymalną temperaturę na dużej hali i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Zazwyczaj montuje się je na suficie i podłącza do firmowej instalacji elektrycznej. To bezpieczne rozwiązanie nie wymagające wielkich kosztów.

Scroll to Top