Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Nie wiedziałam gdzie znajdę pracowników z Ukrainy – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Nie wiedziałam gdzie znajdę pracowników z Ukrainy

Od dłuższego czasu moja firma bardzo mocno się rozwijała. W końcu doszłam do wniosku, że najlepiej będzie, jak wejdę z nią na rynek międzynarodowy. Z racji branży w jakiej działałam uznałam, że najlepiej będzie jak zdecyduje się najpierw założyć oddział firmy na Ukrainie. W związku z tym, już teraz poszukiwałam pracowników z tego kraju do obsługi niektórych stanowisk.

Znalazłam Ukraińców do pracy poprzez ogłoszenia

gdzie znaleźć pracownika z ukrainyNajpierw musieli oni jednak przejść kilkutygodniowe szkolenie w oddziale w Polsce. Musiałam więc znaleźć takie osoby, które byłyby w stanie przyjechać tutaj do pracy. Nie wiedziałam, gdzie znaleźć pracownika z ukrainy, ponieważ jeszcze nigdy nie zatrudniałam do pracy obcokrajowców. Stwierdziłam, że najlepiej będzie jak dodam ogłoszenie na portal, gdzie ogłaszali się różni pracodawcy i zobaczę, czy będę miała jakiś odzew. Muszę przyznać, że już po pierwszym dniu od publikacji ogłoszenia, odzew przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Zgłosiło się do mnie tak wielu chętnych, że mogłam wręcz przebierać w CV i portfolio. Bardzo szybko znalazłam w ten sposób potrzebnych pracowników, którzy w pełni spełniali moje oczekiwania. Już wkrótce przekonałam się, że jest to najlepsza metoda poszukiwania pracowników z Ukrainy do pracy w naszym kraju. Przede wszystkim dlatego, że nie korzystałam z żadnych pośredników, dlatego nie musiałam nikomu płacić prowizji za znalezienie osoby chętnej do pracy.

Dużą zaletą było również to, że mogłam osobiście porozmawiać z każdą zainteresowaną osobą i znaleźć wśród nich takie osoby, które są zaangażowane w swoje obowiązki i mają odpowiednie predyspozycje do wykonywania tego zawodu i objęcia danego stanowiska. Bardzo ważne było dla mnie również to, że wszystkie te osoby przebywały w naszym kraju legalnie.

Scroll to Top