Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Najlepszy tusz tatuatorski – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Najlepszy tusz tatuatorski

Tusze, które przeznaczone są do wykonywania profesjonalnych tatuaży są jednymi z najlepiej przetestowanych substancji chemicznych w użyciu. W końcu, są one wprowadzane pod skórę dość inwazyjnie, więc mają potencjał do bycia bardzo szkodliwymi. Każdy tusz tatuatorski jest więc dokładnie testowany, badany i certyfikowany, tak by tatuażysta miał pewność iż używa tylko najbezpieczniejszych narzędzi.

Tusze do wykonywania tatuaży

tusz do tatuowaniaTusze tatuatorskie najczęściej wyrabiane są z naturalnych składników, aczkolwiek metody różnią się w zależności od rodzaju tatuaży i stylu, jakimi są one wykonywane. Tusz do tatuowania klasycznego jest wyrabiany z pigmentów naturalnych całkowicie ręcznie, bez żadnych nowoczesnych procesów chemicznych czy substancji dodatkowych. Takie tusze pozwalają na uzyskanie bardzo klasycznego, przygaszonego wyglądu tatuażu, wyglądającego zdecydowanie odmiennie niż te wykonane za pomocą tuszy nowoczesnych. Te ostatnie są natomiast wytwarzane z syntetycznych, antyalergicznych substancji i pigmentów, a w przeciwieństwie do naturalnych tuszy mają najróżniejszą intensywność barw i paletę kolorów liczoną w setkach odcieni. Często można je odróżnić od naturalnych tuszy, gdyż co bardziej intensywne tusze syntetyczne mają pastelowe, jaskrawe barwy, rozpoznawalne od razu.

Obydwa rodzaje tuszy służą do odmiennych technik, choć zdarza się iż są one używane razem, i nie ma w tym najmniejszego problemu, gdyż nie wchodzą ze sobą w reakcję i nie powodują żadnych problemów podczas wykonywania tatuaży, czy też po jego skończeniu. Podczas wyboru tuszy do tatuażu najważniejszy jest atest instytucji medycznych, dopuszczający tusz do użytku przy wykonywaniu tatuaży. Bez takiego atestu, żaden tusz nie mógłby być użyty w oficjalnie działającym salonie.

Scroll to Top