Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Najlepsze deski podłogowe – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Najlepsze deski podłogowe

Z pewnością malowanie ścian jest prostszym zadaniem niż układania podłogi, ale jeżeli posiada się odpowiednie narzędzia i ma nieco umiejętności w wykańczaniu wnętrz, to można to zrobić samodzielnie. Najczęściej stosowane są panele, bo są najprostsze w montażu.

Podłoga z desek warstwowych

producent deski podłogowej warstwowejJeżeli zależy nam na wykonaniu dobrej jakości podłogi, która przetrwa wiele lat i będzie się świetnie prezentować, to najlepiej wybrać naturalne deski podłogowe. Ich montaż z pewnością będzie prostszy niż układanie parkietu. Niejeden producent deski podłogowej warstwowej posiada w swojej ofercie dwu i trzywarstwowe deski. Ich konstrukcja jest solidna i odporna na uszkodzenia, dzięki czemu podłoga przetrwa wiele lat w idealnym stanie. Choć oczywiście drewno należy odpowiednio zabezpieczać, zatem konieczne będzie nałożenie na deski warstwy lakieru czy specjalnego impregnatu. Deski podłogowe można montować na trzy sposoby, z czego najpopularniejszy jest klej, który aplikuje się bezpośrednio na beton, a potem przykleja do niego panele podłogowe. Jeżeli wykona się montaż we właściwy sposób, to podłoga będzie trwała. Niektóre osoby decydują się na samo układanie paneli bez użycia kleju, ponieważ jest to możliwe, jeżeli deski będą wykonane na wymiar, przez co będą do siebie idealnie pasować. Ostatnim sposobem jest przybijanie desek do podłoża, choć taki sposób jest rzadko spotykany w domach, ze względu na stopień trudności. Przeważnie na salach sportowych stosuje się taką metodę układania podłogi.

Jeżeli chodzi o cenę desek podłogowych, to najdroższe są trzywarstwowe, które cechują się wyjątkową estetycznością. Nieco tańsze są deski dwuwarstwowe, które tylko wierzchnią warstwę mają wykonaną ze szlachetnego drewna dębowego, jesionowego lub egzotycznego gatunku.

Scroll to Top