Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Najlepsze akcesoria dla dzieci – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Najlepsze akcesoria dla dzieci

 

Wybór odpowiednich i bezpiecznych akcesoriów dla dziecka często bywa problematyczny, zwłaszcza jeśli zostajemy rodzicami po raz pierwszy. Do przyjścia na świat swojego pierwszego potomka warto dobrze się przygotować, aby jak najmniej rzeczy sprawiało nam problemy podczas codziennej opieki nad noworodkiem. Jak wybrać najlepsze akcesoria niemowlęce?

Jaki rożek wybrać dla noworodka?

rożek usztywniany dla dzieckaWśród wielu przydatnych rzeczy, które z pewnością ułatwią nam codzienne zajmowanie się małym dzieckiem, są też takie, bez których nie da się obejść. Niewątpliwie należy do nich rożek niemowlęcy, który niezbędny będzie od razu po przyjściu dziecka na świat. Często znaleźć go można na liście rzeczy do zabrania ze sobą do szpitala. Przed zakupem takie rożka należy zdecydować się, który będzie lepszy dla naszego dziecka i wygodny dla nas samych. Rożek miękki oraz rożek usztywniany dla dziecka różni kilka aspektów, o których warto wiedzieć. Rożek usztywniany posiada wzmocnienie na plecach, dzięki któremu czujemy się bardziej pewnie nosząc dziecko na rękach. Jest on polecany przede wszystkim rodzicom, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w tym, jak prawidłowo trzymać noworodka. Rożek miękki natomiast nie posiada takiego usztywnienia, przez co łatwiej jest wyczuć dziecko dłońmi. Jednakże, w rożku usztywnianym, często można z łatwością usunąć to usztywnienie i sprawić, że rożek stanie się bardziej miękki. Warto także zwrócić uwagę na wypełnienie takiego rożka, aby było antyalergiczne. Poza tym, jego grubość musi być uzależniona od pory roku.

Wybór rożka dziecięcego jest ważny i niekiedy bardzo trudno jest go dokonać. Dla rodziców, którzy spodziewają się swojego pierwszego dziecka, zdecydowanie polecany jest rożek z usztywnieniem w okolicach pleców dziecka. Dzięki takiemu usztywnieniu łatwiej jest zachować prawidłową postawę niemowlęcia podczas noszenia go na rękach czy przenoszenia do łóżeczka.

 

Scroll to Top