Najlepsza przyczepka rowerowa

Dzieci z natury uwielbiają ruch i nie lubią siedzieć samotnie w domu. Im więcej będą miały aktywności, tym lepiej dla ich rozwoju intelektualnego i manualnego. Dzieci mogą samodzielnie jeździć na rowerze najwcześniej w wieku około czterech lat.

Jak używać przyczepki rowerowej?  

przyczepka rowerowaMałe dzieci, które jeszcze nie potrafią jeździć na rowerze, mogą być przewożone w specjalnych przyczepkach, które można ciągnąć za rowerem rodzica, albo przed nim. Jest to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Przyczepka rowerowa jest wykonana z lekkiego i wytrzymałego aluminium, które stanowi stabilny stelaż. Pokrycie jej jest wykonane z nieprzemakalnego materiału, który przepuszcza powietrze, ale osłania przed wiatrem i zimnem. Z tyłu i po bokach posiada duże okna, zabezpieczone siateczką, aby w trakcie jazdy nie wpadały do środka owady, czy małe kamyki. Przyczepka może posłużyć także jako rower do biegania. Ma opływowy kształt i wygodną z tyłu rączkę do trzymania, dlatego bieganie z nią jest bardzo wygodne. W środku jest zamontowane duże i miękkie siedzisko, które może posłużyć dla dwóch maluchów. Każdy z osobna ma  pasy bezpieczeństwa, którymi dzieci przypinamy w kroku. Dobra przyczepka posiada hamulce tarczowe, które znacznie ułatwiają bezpieczną jazdę. Z tyłu za plecami dziecka, znajduje się dość spory bagażnik, do którego możemy schować jedzenie i piecie dla naszej pociechy. Także bardzo ważne są dobre amortyzatory, które niwelują ewentualne wstrząsy podczas jazdy i zapewniają dziecku większy komfort.

Im droższy kupimy modele przyczepki, tym więcej dodatków i funkcji będzie posiadać. Popularny model, który najlepiej się sprzedaje, kosztuje około tysiąca złotych, a najdroższy z najnowszej kolekcji, może kosztować nawet kilka tysięcy, jednak są one warte swojej ceny.

Scroll to Top