Najlepsza poduszka ortopedyczna

Noworodki i niemowlęta nie kontrolują swoich ruchów, gdyż nie są ich świadome. Nie potrafią też samodzielnie się przewrócić z boku na bok, ponieważ do pewnego wieku mają byt słabe mięśnie. Dlatego też trzeba niezmiernie czuwać nad snem dziecka. 

Jak wyglądają poduszki ortopedyczne dla niemowląt? 

poduszka ortopedyczna dla dzieciWielu lekarzy pediatrów zaleca, aby dzieci do około pierwszego – drugiego roku życia, spały na płaskim podłożu. Najlepiej żeby leżały bez poduszki, ale mogą one też być płaskie, lub specjalne ortopedyczne. Te ostatnie są stosowane profilaktycznie lub leczniczo, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Poduszka ortopedyczna dla dzieci przeznaczona jest dla noworodków i niemowląt od urodzenia do końca osiemnastego miesiąca życia. Kości dziecka w tym czasie są jeszcze na tyle miękkie, że może dojść do spłaszczenia czaszki w wyniku zbyt częstego spania na jednym  boków, lub na plecach. Bardzo małe dzieci nie mogą samodzielnie zmienić pozycji, a starsze często preferują pewne ułożenie do snu. Rolą rodziców jest czuwanie nad tym, aby nie doszło do zniekształcenia czaszki. Poduszki ortopedyczne  mają niewielkie rozmiary, są stosunkowo płaskie i pośrodku mają otwór. Dzięki takiemu kształtowi, nacisk podczas leżenia jest równomiernie rozłożony i nie ma szans dojść do odkształceń. Jeżeli chcemy mieć pewność, że kupiliśmy dla naszego maleństwa najlepszą jakościowo poduszkę ortopedyczną, to najlepiej jej szukać w sprawdzonych sklepach medycznych, ponieważ posiadają oni szeroką ofertę wyrobów medycznych. 

Poduszkę można stosować profilaktycznie od urodzenia dziecka, aż do ukończenia osiemnastego miesiąca życia, albo wykorzystywać leczniczo, kiedy już pojawi się omawiany problem. Na szczęście kości czaszki są na tyle miękkie, że można odwrócić ten proces.

Scroll to Top