Mostki do widelców rowerowych

Entuzjaści jazdy rowerowej po długich, prostych trasach bardzo często ulepszają swoje rowery, podobnie jak i rowerzyści offroadowi, aczkolwiek w tym wypadku najczęstszymi modyfikacjami są podzespoły poprawiające komfort jazdy. Mostki rowerowe są jednymi z najbardziej przydatnych i często stosowanych części do modyfikacji rowerów drogowych.

Akcesoria do rowerów drogowych

kompatybilny mostek do kierownicy roweruJazda trekkingowa odbywa się prawie zawsze na dalekich dystansach po równej nawierzchni asfaltowej. Nie ma tam mowy o pokonywaniu trudnego terenu czy dynamicznej jeździe, dlatego też rowery przeznaczone do jazdy po drogach są zazwyczaj skonfigurowane tak, by być jak najbardziej komfortowymi. Dobry, kompatybilny mostek do kierownicy roweru umożliwia bardzo dokładne ustawienie kierownicy w pozycji jak najbardziej optymalnej dla rowerzysty, i wygodną jazdę na najdalszych dystansach. Jest to akcesorium bardzo łatwe do zamontowania na każdym widelcu rowerowym, a dzięki prostej budowie, regulacja i ustawienie takiego mostka zajmuje być może co najwyżej kilka minut. Nawet najprostsze warianty są doceniane przez rowerzystów, choć oczywiście bardziej skomplikowane i zaawansowane warianty mają większe zainteresowanie niż proste, nieco ograniczone warianty. Rozbudowane mostki rowerowe umożliwiają nie tylko zmianę położenia kierownicy względem rowerzysty, ale również regulację wysokości niezależnie od położenia widelca.

To ogromna zaleta, przydająca się przede wszystkim tym rowerzystom, którzy mają rowery o kierownicy położonej bardzo nisko, co w przypadku długiej jazdy jest często bardzo niekomfortowym rozwiązaniem, przeszkadzającym w wygodnej jeździe. Zamontowane mostka może więc całkowicie zmienić charakterystykę roweru i w zauważalny sposób poprawić wygodę podczas długich wypadów.

Scroll to Top