Warning: Undefined variable $is_cron in /home/srv18160/domains/kujawskibp.pl/public_html/wp-content/plugins/resmushit-image-optimizer/classes/Controller/ProcessController.php on line 42
Moje dziecko chciało zagrać w 5 sekund – Kujawski blog podróżniczy – wyjątkowe miejsce dla obieżyświatów

Moje dziecko chciało zagrać w 5 sekund

Razem z mężem bardzo lubimy spędzać wieczory przy grze w karty lub w gry planszowe. Nasze kilkuletnie dziecko często chce wtedy do nas dołączyć. W końcu doszliśmy do wniosku, że jest ono już w takim wieku, że z pewnością opanuje zasady prostszych gier i zdecydowanie wart włączyć je do zabawy wieczorami. Długo zastanawialiśmy się nad tym, jaka gra będzie dla niego odpowiednia na początek.

Jak grać w grę 5 sekund junior?

5 sekund gra juniorSzybko wpadliśmy na pewien pomysł. Uznaliśmy, że na początek zainwestujemy w 5 sekund gra junior. Jest to łatwiejsza wersja gry 5 sekund dla dorosłych. Pytania są prostsze i tak skonstruowane, żeby bez problemu mogły na nie odpowiedzieć nawet trzyletnie dzieci. Doszliśmy do wniosku, że nam, dorosłym także przypada się taka zmiana pytań na łatwiejsze, a dziecko z pewnością się ucieszy. Udaliśmy się więc do sklepu z zabawkami, gdzie bez problemu dostaliśmy tę grę. Sprzedawczyni podpowiedziała nam, że jest ona obecnie bardzo popularna, ponieważ przy grze w 5 sekund junior świetnie się bawią zarówno starsze i młodsze dzieci, jak i dorośli. Dla mnie najważniejsze było to, że gra jest dostępna w atrakcyjnej promocyjnej cenie. Jeszcze tego samego dnia zdecydowaliśmy się z mężem włączyć nasze dziecko do gry i muszę przyznać, że naprawdę bardzo dobrze się bawiliśmy. Ta gra okazała się prawdziwym „strzałem w dziesiątkę”.

Na początku wytłumaczyliśmy dziecku na czym polega rozgrywka. Na każdej karcie jest napisane pewne zdanie. W ciągu pięciu sekund (jak wskazuje nazwa gry) należy je przeczytać i powiedzieć na głos dwie rzeczy z którym kojarzy nam się to zdanie. Jeśli się nam nie uda lub powiemy coś niezgodnego z prawdą punkty nam przepadają. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej punktów za udzielenie poprawnych odpowiedzi.

Scroll to Top