Mocne płyty poliwęglanowe

 

Istnieje wiele takich konstrukcji, w których chcielibyśmy aby było dość dużo promieni słonecznych. Przykładem mogą być chociażby ogrody zimowe czy też tarasy. Zadaszony taras często jest osłonięty przed promieniami Słońca. Niekoniecznie jednak musi tak być. Można zastosować pewne materiały dzięki którym powstanie dach i jednocześnie będzie pod nim bardzo jasno.

Transparentne płyty poliwęglanowe

poliwęglan lityWiele jest takich miejsc, w których priorytetem jest to aby docierało do ich wnętrza sporo promieni słonecznych. Takie miejsca mogą jednak posiadać zadaszenie tyle, że nie może być ono wykonane z tradycyjnych materiałów jakie są kojarzone z tworzeniem poszycia. W szklarniach do tej pory stosowano bardzo często po prostu szkło. Ostatnimi czasy jednak zaczęła pojawiać się ciekawa konkurencja w postaci poliwęglanowych płyt. Szczególnie cenionym produktem jest obecnie poliwęglan lity. Na pierwszy rzut oka ten materiał niczym nie różni się od szkła. Jednak w rzeczywistości różnic jest całe mnóstwo. Płyty poliwęglanowe są przede wszystkim od szkła znacznie odporniejsze. Płyty te można zastosować więc w tych miejscach, w których szkło nie mogłoby być zastosowane ze względu na jego kruchość. Płyty z poliwęglanu litego w przeciwieństwie do szkła są elastyczne. W związku z tym można zastosować je na konstrukcjach półokrągłych. Często widuje się chociażby takie zadaszenia nad przystankami.

Z każdym dniem zastosowanie poliwęglanowych płyt rośnie. Obecnie stosuje się ten materiał do tworzenia zadaszeń tarasowych, basenowych czy też tworzy się z niego świetliki. Również bardzo cenią go rolnicy, którzy wykorzystują poliwęglan do tworzenia szklarni. Oprócz poliwęglanu litego, o którym mowa wyżej można znaleźć również poliwęglan komorowy, który również ma szerokie zastosowanie.

 

Scroll to Top