Lniany olej idealny na włosy

Jeżeli jesteśmy zainteresowani olejowaniem włosów to w przypadku odkrycia, iż mamy włosy wysokoporowate warto sięgnąć po olej lniany. Ma on szereg ciekawych właściwości, które będą sprawiać, iż nasze włosy staną się sypkie, błyszczące oraz odżywione. Wiele włosomaniaczek rekomenduje właśnie ten produkt do włosów przed każdym myciem.

Pielęgnacja włosów olejem lnianym

olej lniany do włosówZapewne coraz więcej z nas jest zainteresowanych świadomą pielęgnacją włosów, dlatego nikogo nie powinna dziwić rosnąca popularność olejowania. Jednym z ciekawszych produktów jest olej lniany do włosów, który wykazuje szereg drogocennych właściwości, a w szczególności przy włosach wysokoporowatych. Ten typ włosach jest najtrudniejszy w pielęgnacji i wymaga od nas szczególnie odżywczych produktów. Dzięki wysokiej zawartości kwasów omega, witaminy E oraz lignanów lnianych możemy zauważyć, iż przy regularnym stosowaniu stają się one naprawdę piękne. Są mocniejsze, mniej się łamią i rozdwajają, a także pięknie odbijają się od nasady. Warto jednak pamiętać, iż olej najlepiej stosować przed myciem szamponem, abyśmy później nie mieli strąków z włosów. Olej z lnu spisuje się tez świetnie na skórę głowy, która niekiedy wymaga od nas dodatkowego odżywienia, a przez jej wysuszenie możemy zauważyć nadmierne wypadanie włosów. Pamiętajmy jednak, aby kupować olej zimnotłoczony, który ma jak najmniej konserwantów, abyśmy mogli korzystać z tych cudownych właściwości.

Wydawałoby się, iż pielęgnacja włosów musi być skomplikowana, aby mieć piękne kosmyki. Okazuje się jednak, iż nie musimy mieć dużo produktów. Warto zwracać uwagę na ich dopasowanie. Dlatego przy włosach wysokoporowatych rewelacyjnym rozwiązaniem będzie lniany olej. To naprawdę bardzo odżywczy produkt na suche włosy.

Scroll to Top