Lampa z motywem samolotu

Podczas projektowania pokoju dziecięcego należy brać pod uwagę przede wszystkim zainteresowania maluszka (jeśli oczywiście już jakieś ma), a także kierować się bezpieczeństwem użytkowanej przestrzeni. Najczęściej pokoiki maluchów są zapełnione mnóstwem zabawek i dlatego w przypadku dodatkowych dekoracji lepiej postawić na minimalizm.

Lampa do pokoju dziecięcego

samolot - lampaSpore znaczenie ma dobór odpowiedniego oświetlenia. Maluszek powinien mieć conajmniej dwie lampy – jedną tradycyjną wiszącą oraz drugą – małą lampkę nocną. Taka lampka w pokoju dziecięcym to wręcz nieodłączny element wyposażenia i gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort dla dziecka, które już samo śpi we własnym łóżku. Niektórzy rodzice stawiają na modele, które nawiązując do ulubionych bohaterów z bajek czy też pojazdów. I tutaj dużym zainteresowaniem cieszy się w szczególności samolot – lampa wisząca w kształcie samolotu z pewnością spodoba się kilkulatkowi, który lubi spoglądać w niebo i patrzeć na te wielkie latające maszyny. Najczęściej tego rodzaju dekoracje są wykonane z drewna, co idealnie wpasowuje się do pozostałych elementów dekoracyjnych znajdujących się w pokoiku. Lampy dla dzieci powinny zostać wykonane z bezpiecznych i atestowanych materiałów, a lampki nocne powinny z kolei być proste w użyciu nawet przez małe dziecko. Dobrze też, aby tego typu lampki miały regulację jasności – często bowiem dzieci chcą, aby lampka świeciła przez całą noc.

Motyw samolotu jest dosyć uniwersalny i z pewnością spodoba się zarówno małym chłopcom, jak i dziewczynkom. Wielkość lampy należy dopasować zawsze do rozmiaru całego wnętrza. Zbyt duża lampa nie będzie dobrze się prezentować w niewielkim pokoiku. Lepiej tutaj postawić na średniej wielkości lampę z jedną lub dwiema żarówkami.

Scroll to Top