Ładownica do strzelby myśliwskiej

Myśliwi i strzelcy sportowy używający strzelb preferują otwarte ładownice na amunicję do swojej broni. Są one bowiem wygodniejsze niż zamknięte ładownice, zakładane na kamizelki, ale również w przeciwieństwie do nich, nie muszą być noszone na kamizelce, a zamiast tego mogą być modelami zakładanymi na kolbę broni.

Wygodna ładownica myśliwska do strzelby

ładownica na nabojeŁadownice na kolbę są niemal identyczne jak ładownice zakładane na kamizelkę, lub też te które stanowią integralną część toreb myśliwskich czy plecaków. Mogą więc zmieścić pięć lub osiem naboi, w zależności od rodzaju, aczkolwiek zdarzają się również ładownice o większej, czy mniejszej pojemności, i należą do bardzo nieinwazyjnych elementów wyposażenia, w żaden sposób nie wpływających na zachowanie broni, aczkolwiek poprawiają komfort polowania czy strzelania, ułatwiając dostęp do amunicji w znacznym stopniu. Ładownica na naboje montowana na kolbie to najpopularniejsze akcesorium do większości strzelb myśliwskich, dlatego też każdy model może być montowany na dowolnej strzelbie posiadającej kolbę stałą. Niektóre ładownice przeznaczone są również do zakładania na korpus broni, a takie ładownice często nazywane są siodłami przez ich posiadaczy. Ładownice myśliwskie mogą mieć również klapy do osłaniania nabojów przy niesprzyjających warunkach pogodowych, oraz kilka innych udogodnień, takich jak poduszki pod brodę.

Najczęściej jednak używane są najprostsze, najtańsze warianty, w zupełności wystarczające profesjonalnym myśliwym czy strzelcom sportowym. Są one na tyle trwałe, iż zazwyczaj nie bywają wymieniane w ogóle, chyba że w sytuacji poważnego uszkodzenia ładownicy czy zabrudzenia smarem, tudzież inną substancją niezmywalną. W innych wypadkach mogą służyć przez cały czas żywotności broni do której są dołączane.

Scroll to Top