Kupno suplementów dla konia

Od kilkunastu lat jestem właścicielką pięknego konia. Jestem z nim bardzo zżyta. Bardzo dbam o to, aby konik dobrze się czuł i był zdrowy. Regularnie dzwonię po weterynarza z okolicznej dzielnicy i proszę go o to, aby do mnie przyjechał i wykonał wszelkie niezbędne badania. Po ostatniej wizycie dowiedziałam się, że chociaż koń jest zdrowy, warto wzmocnić go odpowiednim preparatem witaminowym.

Zalety najlepszych suplementów i witamin dla konia

suplementy i witaminy dla koniDowiedziałam się od niego, że mój koń jest już w podeszłym wieku, dlatego warto wzmocnić go preparatem witaminowym. Dzięki temu dłużej zachowa swoje siły i będzie mniej podatny na infekcje, które w tym wieku mogłyby się okazać dla niego ciężkie. Powiedziałam weterynarzowi, że zależy mi na tym, aby podawać zwierzęciu najlepsze suplementy i witaminy dla koni. Wtedy on polecił mi bardzo dobry preparat, który rozpuszcza się w wodzie lub stosuje jako dodatek paszowy. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, jego podawanie koniowi jest bardzo proste i w odróżnieniu od innych, podobnych preparatów nie wymaga wykonania iniekcji, czyli podawania w formie zastrzyków. Dzięki temu nie stresujemy dodatkowo starego konia. Preparat witaminowy, który polecił mi weterynarz posiadał w swoim składzie odpowiednią ilość witaminy C oraz witamin z grupy B, a także witaminę D i witaminę K. Wszystkie one są niezbędne dla starych koni.

Są one bowiem odpowiedzialne za odporność oraz dobrze działający układ kostno-ruchowy zwierzęcia. W polecanym przez weterynarza suplemencie są one dostępne w dużej dawce, która wystarczy nawet dla dużego, ważącego kilkaset kilogramów konia. Zachęcona takimi pozytywnymi komentarzami, zdecydowałam się zakupić taki preparat, i jak najszybciej zaczęłam podawać go mojemu zwierzęciu.

Scroll to Top