Kredki ołówkowe i świecowe

Kolorować lubią wszystkie dzieci. Te mniejsze oraz te większe. Jedne tworzą arcydzieła na pustych kartkach z bloku, a inne wolą kolorować gotowe kolorowanki. Rodzajów kredek jest kilka lecz najpopularniejsze to ołówkowe i świecowe. Jedne i drugie kredki kosztują zaledwie kilka lub kilkanaście złotych. Im więcej w zestawie kredek tym cena wyższa.

Zestawy do kolorowania dla dzieci

kredki bambino duży zestawOłówkowe kredki Bambino duży zestaw kosztuje około 30 złotych. Może zawierać nawet 48 kolorów. Są zestawy, które mają dwustronne kredki. Dzięki czemu 24 kredki mają 48 kolorów. Do dużych zestawów dołączone są temperówki. Oczywiście wszystkie są lakierowane dzięki czemu łatwo się je trzyma w ręce i nie brudzą. Przede wszystkim jak wszystkie zabawki muszą być one wolne od wszelkiego rodzaju substancji toksycznych. Atesty i normy bezpieczeństwa są podatawą i oczywiście informacje o nich zawarte są na opakowaniach kredek. Dzieci bardzo lubią kolorować kredkami o kształcie trójkąta. Łatwo się je trzyma w ręce i uczy prawidłowego łapania długopisu czy pióra. Kredki powinny mieć wkład bardzo mały by podczas upadku z biurka czy stolika nie połamał się w środku. Dlatego fajne są kredki grube, które są mocne i wytrzymałe. Do tego nie łamią się tak szybko podczas samego kolorowania tak jak często kredki klasycznych rozmiarów.

Dziecko, które dużo maluje czy koloruje ładnie kształtuje swoją wyobraźnię. Z resztą napewno nie będzie miało problemów z rysunkami w przedszkolu no i potem w szkole. Kredki przydają się w szkole nawet do końca szkoły podstawowej. Zajęcia z techniki i plastyki często właśnie są przeprowadzane przy użyciu farb, kredek, pasteli, bloków i innych akcesoriów szkolnych. Wszystkie te rzeczy można kupić w sklepach papierniczych lub w sprzedaży internetowej.

Scroll to Top