Kancelaria od prawa upadłościowego

Bez względu na to czy jesteśmy osobą prywatną czy prowadzimy własną firmę, może zdarzyć się tak, że nasze zadłużenie sięgnie maksymalnego pułapu i nie będziemy w stanie spłacać kolejnych rat. Nie warto tutaj czekać aż do naszych drzwi zapuka komornik i rozpocznie egzekucję komorniczą. Lepiej działać jak najszybciej, szczególnie gdy długi są zaciągnięte w różnych firmach.

Jak ogłosić upadłość?

prawo upadłościowe gliwiceNajczęściej klienci w takich sytuacjach decydują się na ogłoszenie upadłości. Najpierw jednak dobrze umówić się na konsultacje do doradcy, którego główną specjalizacją jest właśnie prawo upadłościowe Gliwice to jedno ze śląskich miast, w których działa sporo kancelarii adwokackich pomagających w tego rodzaju trudnych sytuacjach. Na początek adwokat zawsze oceni na chłodno całą sytuację i zaproponuje kilka korzystnych lub jedynych rozwiązań dla obsługiwanego klienta. Konieczne będzie także skontaktowanie się z wierzycielami – może to zrobić prawnik w naszym imieniu, dzięki czemu unikniemy stresu i niezręcznych sytuacji. Przede wszystkim chcemy uniknąć zbyt szybkiego naliczenia odsetek oraz kar czy wypowiedzenia umowy w przypadku kredytów hipotecznych czy inwestycyjnych. Lepiej spróbować się porozumieć i rozłożyć raty czy zawiesić ich spłatę. Możliwości jest naprawdę sporo, jednak zawsze długi będą musiały zostać spłacone – prędzej czy później. 

Doradca zaplanuje wszystkie spłaty, będzie też zarządzał naszym majątkiem, aby go upłynnić i spłacić największe zadłużenia, które wiążą się z niemałymi odsetkami w razie jakichkolwiek opóźnień. Mowa tutaj głównie o prywatnych pożyczkach zaciągniętych w nieznanych parabankach czy u osób prywatnych. Adwokat przeanalizuje też dokładnie umowy oraz kontrakty firmowe. Na pewno pomoc w wielu przypadkach może okazać się nieoceniona.

Scroll to Top