Jakie rośliny do oczek wodnych wybrać?

Posiadając oczko wodne czy staw, często pojawia się dylemat, jak go wzbogacić. Dobierając piękne, kolorowe rośliny, można sprawić, że ogród zyska drugie życie, a kwiaty przepięknie udekorują i poprawią wygląd każdej sadzawki. Jak je jedna dobrać oraz gdzie kupić?

Wodne rośliny i ich zalety

rośliny wodne sklepRośliny wodne to nie tylko świetna dekoracja, ale i również bardzo dobre wsparcie dla naszego zdrowia. Trzeba je więc dobierać rozważnie. W zależności na jakim efekcie nam zależy, warto wybierać kwiatostany i rośliny, które wspomogą życie naszego stawu, jak i ogródka. Najpopularniejszym wyborem jest lilia wodna. Jest jednym z piękniejszych kwiatów kwitnących na wodzie. Dostępna w różnych kolorach zachwyci niejednego, a kwitnie od czerwca do września. Pięknym okazem są także salwina lub pistia. Wprowadzą one bogaty i zielony klimat, gdyż ich liście wspaniale okrywają powierzchnie wody. Gdzie jednak kupić te wszystkie okazy? Aby zdobyć rośliny wodne sklep internetowy może pomóc. Najczęściej to właśnie tam dostaniemy nawet najbardziej poszukiwane rodzaje, gdyż w stacjonarnych punktach sprzedaży nie zawsze można otrzymać interesujący i dobry jakościowo gatunek. Czy warto mieć tego typu kwiaty w swoim oczku wodnym? Zdecydowanie tak. Ich właściwości mogą nie tylko nacieszyć nasze oko, ale i także wiele zdziałać dla podwodnego życia. Jeśli wybierze się te natleniające gatunki, zagwarantują one produkcje bardzo dużej ilości tlenu. Wiele roślin zapewnia też usuwanie z wody szkodliwych składników, które przyczyniają się na przykład do powstawania glonów. Dzięki kwiatom na wodzie zapewniony jest też cień, co wiele daje istotom żyjącym w wodzie.

Zastanawiając się, czy warto udekorować swoje oczko wodne, warto mieć na uwadze jak wiele właściwości może przynieść odpowiednie zagospodarowanie go roślinami. Nie tylko stworzy się przepiękny, relaksujący kąt, ale i także rozbuduje się żyjącą tam florę i faunę. Dzięki temu jeszcze przyjemniej będzie spędzało się czas na świeżym powietrzu.

Scroll to Top