Jakie przyspieszacze wzrostu roślin można kupić?

 

Dziś na rynku mamy szeroki wybór certyfikowanych produktów światowych producentów z zakresu przyspieszaczy wzrostu roślin, a mianowicie biostymulatorów. Stymulatory wzrostu roślin są dostępne w różnych opakowaniach i można je zamówić z dostawą na terenie całej Polski.

Zalecenia dotyczące wyboru przyspieszaczy wzrostu

profesjonalny przyspieszacz wzrostu roślinStymulatory roślinne to mieszanki poprawiające zarówno procesy wzrostu, jak i rozwoju. Należą do nich specyficzne szczepy mikroorganizmów glebowych oraz syntetyzowane przez nie substancje bioaktywne. Głównym celem takich preparatów jest dostarczenie roślinom azotu, potasu i fosforu w przystępnej formie. Terminowe wprowadzenie stymulantów może zwiększyć plony i poprawić jakość produktu. Jeśli zadaniem jest poprawa właściwości adaptacyjnych do warunków klimatycznych i glebowych, to warto zaopatrzyć się w profesjonalny przyspieszacz wzrostu roślin. Oprócz stymulowania wzrostu i rozwoju odpowiadaj również za aktywację procesów biochemicznych, zmniejszenie wpływu fitotoksyczności i czynników stresu abiotycznego, jak susza, słabe oświetlenie czy mróz. Biostymulatory dla roślin powinny być stosowane w przypadkach, gdy rozwijają się niesprzyjające warunki, które mogą negatywnie wpłynąć na jakość plonu. Zawierają różne aminokwasy, substancje organiczne i biogenne, które mają pozytywny wpływ na rozwój upraw. Planując zakup stymulatora wzrostu dla roślin, należy wziąć pod uwagę rodzaj rośliny, na której będzie stosowany. Określmy, czy to będzie drzewo owocowe, pole warzyw, rosliny ozdobne, czy zboża lub kwiaty. mamy tez do wyboru sposób aplikacji – dawka korzeniowa lub dolistna. W sprzedaży są również grupy związków, które można stosować w obu przypadkach.

Wspomagacze wzrostu roślin są wprowadzane na różnych etapach rozwoju upraw, konieczne jest uwzględnienie tego zalecenia w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności przetwarzania. Ponadto przyspieszacze wzrostu można dobierać w różnych formułach. Główne cechy, a także skład są wskazane w opisie każdego produktu.

 

Scroll to Top